GTA 6 Çıkış Tarihi Belli Olmaya Başladı: Bomba Gibi Açıklama

GTA 6 çıkış tarihi

GTA 6 çıkış tarihi yavaş yavaş belli oluyor. Birçok oyun sever bu oyunu çok yakından takip ediyor. Peki GTA 6 ne zaman kullanıcılarla buluşacak?

Dünyanın en büyük oyun geliştiricileri içerisinde yer alan Rockstar geçtiğimiz saatlerde son derece önemli bir açıklamaya yer verdi. Bu açıklama ile birlikte GTA 6 oyununun ne zaman kullanıcılarla buluşacağı kesinleşmeye başladı. Uzun yıllardır beklenen bu haber sonunda şirket tarafından duyuruldu.

Birçok farklı oyun ve cihaz büyük beklenti yaratıyor. Mesela Apple tarafından kullanıcılara sunulacak olan iPhone 14 çok büyük bir merak yaratıyor. Aynı şekilde GTA 6 yakın bir zamanda oyun severlere sunulacak. Bu oyun tarihin en fazla merak yaratan oyunları içerisinde yer alıyor.

GTA 6 çıkış tarihi kesinleşiyor

Bugüne kadar çok fazla iddia ortaya atıldı. Ancak şirket sessizliğini korudu. 2024 veya 2025 yılında piyasaya sunulması beklenen bu oyun, geliştirilme aşamasında. En azından şirket böyle bir açıklama yaptı. Bu sayede oyuncular bekledikleri en güzel haberlerden bir tanesini almış oldu.

GTA 6 çıkış tarihi

Rockstar tarafından yapılan açıklamaya baktığımızda bu oyunun geç çıkmasının esas nedeni vurgulandı. Yapılan açıklamaya bakacak olursak şirketin oyunu geç yayınlamasının en önemli nedeni GTA V ile ilgili. Bu oyun beklenenden çok daha fazla ilgi gördüğü için yeni bir oyun piyasaya sunulmadı.

GTA 6 haberi büyük sevinç yarattı

Bu haberi alan oyunseverler adeta yerinde duramadı. Türkiye ve dünyada bu habere Twitter üzerinden çok fazla tepki geldi. Tepkilere baktığımızda herkesin büyük bir memnuniyet duyduğunu görüyoruz. Bazılarının şirkete küsüp oyun ile ilgili olumlu tepki vermemesi bekleniyordu. Fakat küresel çapta çok büyük bir sevinç yarattı.

GTA 6 ile birlikte oyun dünyasında sıralamalar yeniden yapılacak. Muhtemelen dünyanın en çok indirilen oyunu olacak. Hem bu oyun hem de diğer merak yaratan oyunlar ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Epic Games Bedava Oyunu Bakın Hangisi Oldu: Değeri 77 TL’ydi

>> Windows 11 Güncellemesi Oyuncuları Sevinçten Havalara Uçuracak