Haftalık Akıllı Telefon Haberleri (4 Kasım-11 Kasım)

Samsung yeni fabrikası

Bu hafta akıllı telefon sektöründe önemli gelişmelere şahit olduk. İşte haftalık akıllı telefon haberleri ve tüm gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan akıllı telefon haberleri.

Orta segmentte yeni canavar Poco M4 Pro 5G duyuruldu

Poco M4 Pro 5G

Serinin önceki modelinde 90 Hertz yenileme oranına sahip bir ekran bulunuyordu. Poco M4 Pro 5G modelinde de yine 90 Hz’lik bir ekranın karşımıza çıktığını görmekteyiz. Fakat serinin önceki modelinde karşımıza çıkan 180 Hz‘lik dokunmatik örnekleme hızının serinin bu modelinde 240 Hertz’e çıkarıldığı görülüyor.

Xiaomi 12 serisi ultra hızlı şarj desteği ile ortaya çıktı

Xiaomi 12

Yakında piyasaya sürülecek olan Xiaomi 12 serisinde kullanıcıların en çok sevindiği konu ise hızlı şarj. 100W hızlı şarj desteğine sahip olması beklenen yeni modelin dakikalar içerisinde şarj olması bekleniyor.

Oppo Find X4 dakikalar içerisinde şarj olacak

Akıllı Telefon Haberleri

Serinin önceki modeli olan Find X3 Pro modelinin 65W hızlı şarj desteklediğini biliyoruz. Söz konusu serinin hızlı şarj odaklı özellikler ile karşımıza çıktığını belirtelim. Serinin bir sonraki modeli Find X4 hakkında da yeni özellikler ortaya çıktı.
Çin sosyal medya platformu Digital Chat Station kaynağının paylaştığı bilgilere göre yakında tanıtılması beklenen Oppo Find X4 modeli 125W’lık şarj gücüne sahip olacak bu sayede Find X4 modelini şarj etmek için dakikalar yeterli olacak. Böylece şarjınız hızlı bir şekilde bitse dahi şarj süresi çok kısa olduğu için kullanıcılar herhangi bir sıkıntı yaşamayacak.
Serinin uygun fiyatlı modeli Oppo Reno 6 Lite sızdırıldı
Oppo Reno 6 Lite
Diğer Reno 6 modellerine benzer bir tasarım çizgisine sahip olan modelin, AMOLED bir ekran ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Pil tarafında 5.000 mAh kapasitesinde bir bataryaya sahip olacak model, bu bataryayı 33W gücünde hızlı şarj ile destekleyecek. Aynı zamanda parmak izi okuyucusunun ekran altında olduğu da biliniyor.
Realme, ilk ekran altı kamera tasarımına sahip modeli üzerinde çalışıyor
Realme ekran altı kamera
Realme tarafından yapılan patent başvurusunda ortaya çıkan yeni ekran altı kameraya sahip telefon hakkında bazı detaylar ortaya çıktı. Bu sızıntılar sayesinde cihazın tasarımı hakkında da bilgi sahibi olduk. Ön tarafında ekran altı kameraya sahip bir tasarım ile bizleri karşılayan model, arka tarafında serinin diğer modellerinde benzer bir kamera kurulumuna sahip. Aynı zamanda bu ekranda, ekran altı parmak izi okuyucusunun olduğu da görülüyor.

Haftalık akıllı telefon haberleri, geçtiğimiz haftadan daha yoğundu. Önümüzdeki haftalarda sektörde karşımıza çıkan haberlerden haberdar olmak için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Orta segmentte yeni canavar Poco M4 Pro 5G duyuruldu: İşte özellikleri

>> iPhone 13 ekranını asla yetkili servis harici bir yerde değiştirmeyin! İşte sebebi