Haftalık Akıllı Telefon Haberleri (7 Şubat 2022-14 Şubat 2022)

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri

Bu hafta akıllı telefon sektöründe önemli gelişmelere şahit olduk. İşte haftalık akıllı telefon haberleri ve tüm gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan akıllı telefon haberleri.

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri (7 Şubat 2022-14 Şubat 2022)

Redmi 10 Yenilenmiş Versiyonu İle Daha Güçlü Olacak: Hem de Daha Ucuz!

Redmi 10 2022

GeekBench listelerinde 21121119V model numarası ile ortaya çıkan yeni Redmi modeli hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Redmi 10 modelinin, daha güçlü versiyonu olarak karşımıza çıkacak olan model, serinin önceki modelinde olmayan özellikleri de bünyesinde barındıracak.

Samsung Galaxy A13 4G Yakında Tanıtılacak: En Ucuz Samsung Telefonu!

Galaxy A13

Giriş segment akıllı telefon olarak karşımıza çıkacak olan cihaz, Samsung tarafından geliştirilen Exynos 850 işlemcisine sahip olacak. Ayrıca bu işlemciyi 3 GB RAM ile de destekleyecek. Sayısal verilerde 3 GB RAM’in yetersiz kalabileceğini düşünebilirsiniz. Fakat giriş seviyesi bir akıllı telefon olarak düşünürsek, bu özelliklerin gündelik yaşamı kurtaracak özellikler olduğunu söyleyebiliriz.

Türkiye İhtimalli Redmi Note 11 4G Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu!

Geekbench listelerinde ortaya çıkan modeli incelediğimizde tek çekirdeklide 376, çok çekirdeklide ise 1580 puan aldığını görmekteyiz. 6 GB RAM ve Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 680 yonga setine sahip olan bir modele göre söz konusu modelin performansının beklentilerin üzerine çıkabileceğini söyleyebiliriz. Çünkü genellikle Redmi Note serisinde MediaTek imzalı Helio işlemciler bulunuyordu.

Samsung Galaxy S22 Serisi Tanıtıldı: Serinin En İyisi!

Galaxy S22 modeline baktığımızda, söz konusu serinin tüm modellerini ilgilendiren en temel detay, 3 modelin de Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti ile giriş yapıyor olması. Ekran tarafına baktığımızda, 6,1 inçlik Dinamik AMOLED bir panel karşımıza çıkıyor. 8 GB RAM ve 128/256 GB depolama seçenekleri ile karşımıza çıkacak model, kamera tarafında da 50 MP ana kamera ile tanıtıldı. 10 MP telefoto ve 12 MP geniş açılı, ön  tarafında da 10 MP kamera ile gelen modelin, tüm kameraları 4k 60 FPS videoyu destekliyor. 3700 mAh’lik bataryaya sahip cihaz, 25W şarj desteğini de sunuyor.

Galaxy S22

Realme C35 Geliyor: Orta Segmentin En İyi Kameralı Telefonu!

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri

Geçtiğimiz günlerde yeni model hakkında bazı bilgiler Realme tarafından yanlışlıkla paylaşılmıştı. Bazı teknik özelliklerine sahip olduğumuz yeni modelin kamera özelliklerine dair de bazı sızıntılar gerçekleşti. 50 MP’lik kameraya sahip olacak modelin ortaya çıkan tasarım detaylarını incelediğimizde 2 kameraya daha sahip olduğunu görüyoruz. Bu iki kameranın 2 MP çözünürlüğünde makro ve derinlik kamerası olması bekleniyor. Ön tarafına baktığımızda ise 8 MP’lik ön kamera karşımıza çıkıyor.

İlgili Haberler

>> Galaxy S22 Eksiklikleri Kullanıcıların Canını Sıkacak

>> Balinaların En Sevdiği Kriptolar Bakın Hangileri Oldu: Almaya Doyamadılar