Haftalık Telefon Haberleri (16 Mayıs 2022-23 Mayıs 2022)


Bu hafta akıllı telefon sektöründe önemli gelişmelere şahit olduk. İşte haftalık akıllı telefon haberleri ve tüm gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan akıllı telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (16 Mayıs 2022-23 Mayıs 2022)

Samsung Galaxy A13 5G Uygun Fiyatı İle Görüldü!

Galaxy A13 5G

Söz konusu A serisinin daha uygun fiyatlı bir modeli olarak sunulan A13 5G, 32 GB 64 GB ve 128GB depolama seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. RAM tarafında ise 3 GB ve  4 GB RAM seçeneklerine sahip olduğunu belirtelim. İşlemci tarafında ise MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 700 yonga setine sahip olduğunu söyleyelim. Damla çentikli ekrana sahip olan cihaz yine 90 Hz’lik bir ekran tazeleme oranına sahip. Tabii ki bu modelin uygun fiyatlı bir model olduğu için diğer güçlü modeller ile karşılaştırılmaması gerektiğini de belirtelim. 

Asus ROG Phone 6 Oyun Konusunda Fark Yaratacak!

ROG Phone 6

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Qualcomm, Snapdragon 8 Gen1+ yongasını kullanıcıların beğenisine sundu. Hem güç tüketimi hem de performans konusunda, selefinden çok daha iyi olan işlemcinin ilk kullanılacağı akıllı telefon belli oldu. Asus’un Twitter’da paylaştığı bilgilere göre, Snapdragon 8+ Gen1 işlemcisini kullanacak olan ilk akıllı telefonlardan biri ROG Phone 6 olacak. Performans olarak Android’in en güçlüsü olarak anılan bir işlemci olduğu için, ilgi göreceği de biliniyor.

Xiaomi 12 Ultra Kamerası iPhone’cuları Kıskandıracak!

Haftalık Telefon Haberleri

Ortaya çıkan ilk detayları incelediğimizde Xiaomi 12 Ultra modelinin 120W hızlı şarj desteği ile karşımıza çıkacağını görmekteyiz. Aynı zamanda söz konusu model, 50W kablosuz şarj desteğine sahip olacak. 4860 mAh’lik batarya ile piyasaya sunulacak olan modelin, kamera anlamında da serinin en iyisi olması bekleniyor. 50 MP’lik ana kameraya sahip olacak model, 48 MP Ultra geniş açılı kamera ve 48 MP telefoto kamerasına sahip olacak. Aynı zamanda söz konusu modelin, kapak tarafında farklı bir görünüme sahip olacağı da öne sürülmüştü.

Samsung Galaxy M13 5G Piyasadaki En Ucuz 5G Telefon Olabilir!

Galaxy M13 5G

Ortaya çıkan tasarım detaylarını incelediğimizde, serinin önceki modellerine benzer bir tasarım anlayışının hakim olduğunu görmekteyiz. İkili kamera kurulumu ile gelen modelin, çerçeve tarafında de, selefinden ince olduğu görülüyor. Tasarım olarak ortaya çıkan detaylar, kısıtlı.

iPhone 14 Pro Max Böyle Görünecek: Hayranlar Heyecanlı!

Haftalık Telefon Haberleri

Geçtiğimiz günlerde iPhone 14 serisi ile serinin önceki modellerinde görülmeyen farklı bir mor ton ile geleceği ortaya çıkmıştı. Hayranlar ise yeni modellerin, yeni ortaya çıkan renk seçeneğini, sızdırılan render görüntüleri ile harmanladı. Paylaşılan konsept görselleri incelediğimizde, iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinin, serinin önceki modellerinden farklı olduğunu görmekteyiz. En önemli detayın, ekran tarafında delikli ekran tasarımı olduğunu görmekteyiz. Sonunda delikli ekran tasarımına kavuşan Apple kullanıcıları, serinin diğer modellerine kıyasla Pro ve Pro Max versiyonlarını tercih edeceklerdir.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Fiyat Artışına Devam Edecek Mi? Sonunda Cevap Geldi

>> Samsung Galaxy A13 5G Uygun Fiyatı İle Görüldü!