Android 13 Güncellemesi Alacak Telefonlar Listesi Açıklandı!

Android 13 Beta

Android 13 sürümünü alacak ilk telefonlar listesi açıklandı. İşte Xiaomi ve Google modellerinin yoğunlukta olduğu o liste.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın son aylarında Android 12 kararlı sürümü yayınlandı. Daha sonraki haftalarda ise söz konusu güncellemeyi destekleyen telefonlar birer birer güncellendi. Android 11’e göre daha optimize olan yeni sürüm, kullanıcıların tarafından ilgiyle karşılandı. Aynı zamanda performans anlamında da önemli iyileştirmelere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle sunduğu oyun modu sayesinde maksimum performansı amaçlayan sürüm, oyun hazzını Android kullanıcılarına sonuna kadar yaşatıyor. Henüz Android 12 yeni tanıtılmışken, hala bile Android 12’ye geçmeyen modeller varken Android 13 hakkında ilk sızıntılar gerçekleşti. Tasarım açısından farklı arayüz ile gelen model, teknik tarafta da kullanımı kolaylaştırma tarafında önemli gelişmeler ile karşımıza çıkıyor. İşte bazı akıllı telefon modelleri için indirebilir hale gelen yeni sürüm hakkında tüm detaylar.

Android 13 Güncellemesi Alacak Telefonlar Listesi Açıklandı!

Android 13 alacak telefonlar

Halihazırda zaten Android 13 Beta 1 programında, bazı Google modelleri tarafından test ediliyor. Test işlemi bittiğinde, yani söz konusu sürümün kararlı versiyonu çıktığında, yeni sürümü kullanacak olan ilk akıllı telefonlar hakkında sızıntılar gerçekleşti. İşte söz konusu güncellemeyi alacak olan ilk akıllı telefonlar.

  • Xiaomi 12
  • Xiaomi 12 Pro
  • Vivo X80 Pro
  • OnePlus 10 Pro
  • Realme GT2 Pro
  • ZTE Axon 40 Ultra
  • Tecno Camon 19 Pro 5G
  • Oppo Find X5 Pro
  • Lenovo Tab P12 Pro
  • Asus Zenfone 8

Tabii ki bu modellerin, yalnızca söz konusu güncellemeyi alacak olan ilk akıllı telefonlar olduğunu belirtelim. Yani Android 13 güncellemesini alacak akıllı telefon yelpazesi geniş. Fakat bu güncellemeyi ilk olarak alacağı iddia edilen telefonlar, listedeki cihazlardan ibaret. Tabii ki önümüzdeki haftalarda yeni sürümü kullanacak olan yeni cihazlar, bu sliteye eklenecektir. Bununla beraber, hem tasarım hem de yeni özellikler konusunda Beta kullanıcıları tarafından olumlu yorumlar ile anılan Android 13 sürümünün, merakla beklendiğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde söz konusu güncellemeyi alacak olan diğer modeller hakkında da daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Fiyat Artışına Devam Edecek Mi? Sonunda Cevap Geldi

>> Samsung Galaxy A13 5G Uygun Fiyatı İle Görüldü!