Haftanın Önemli Otomobil Haberleri: Öne Çıkan Başlıklar (24 – 31 Mayıs)

Benzinli araç kararına

Haftanın önemli otomobil haberleri sizler için bir araya getirildi. Otomobil dünyası bu aralar fazlasıyla hareketli.

Hem Türkiye’de hem de dünyada otomobil dünyasının fazlasıyla hareketli olduğunu görüyoruz. Türkiye’de daha çok yerli araç üzerinden haberler ön plana çıkıyor.

Otomobil dünyasının küresel çapta ilginç bir dönemden geçtiğini görüyoruz. Özellikle bazı markalar bu konuda çok daha fazla ön planda. Ayrıca Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle sevkiyatların ve lojistik imkanların büyük zorluğa girdiğini görüyoruz.

Haftanın önemli otomobil haberleri: Opel Grandland ve Tesla Türkiye

Opel Granland için geri sayım kısa bir süre önce başlamıştı. Türkiye’de bu aracın satışa sunulduğunu görüyoruz. Hem iç tasarımı hem de dış tasarımı bakımından son derece modern bir araç olduğu görülüyor. Dizel veya benzinli motor seçenekleri ile birlikte ön plana çıkan bu araç büyük bir dikkat çekiyordu. Fakat bu aracın başlangıç fiyatı olarak 809 bin TL’lik fiyat belirlendi.

Haftanın önemli otomobil haberleri

Bu haftanın en çok öne çıkan bir diğer konusu ise Tesla ile ilgiliydi. Türkiye’de Tesla araçlarının ön satışı yapılıyor. Daha doğrusu şirket resmi olarak bu satışları Türkiye içerisinde ilk defa gerçekleştirecek. Ancak bunun için henüz resmi aşamalar tamamlanmadı. Satış ya da ön satışların başlaması için gerekli izinlerin alınması şart.

TOGG testleri ve Mercedes-Benz açıklaması

TOGG testleri henüz devam ediyor. Almanya’da kamuflajlı bir şekilde testlere devam eden araç tamamen elektrikli olacak. SUV kategorisinde yer alan bu aracın Türkiye’de birçok rakibe sahip olacağı biliniyor. Ancak esas rakipleri yurt dışında yer alacak. Elektrikli araç sektörü her geçen gün çok daha fazla kızışıyor.

Bu haftanın en çok dikkat çeken bir diğer otomobil haberi ise Mercedes-Benz ile ilgili. Mercedes modellerini yeterince lüks bulmayanlar için yeni bir marka ortaya atıldı. MYTHOS olarak isimlendirilen bu marka koleksiyonluk bir tarza sahip olacak.

İlgili Haberler:

>> Otomobil Dünyasında Yaşananlar: İşte Öne Çıkan Gelişmeler (19 – 26 Nisan)

>> Otomobil Fiyatlarına Büyük Zam Gelebilir: İşte Beklenen Zam Oranı