Hogwarts Legacy Fırtınası Sürüyor! İşte En Çok Satılan Oyunlar

Avalanche Software tarafından geliştirilen Hogwarts Legacy, ikinci haftasında da Birleşik Krallık’ta en çok satılan oyun oldu. Gamesindustry sitesindeki bilgilere göre aksiyon RPG türündeki yapım, Call of Duty ve FIFA gibi rakiplerini bir kez daha geride bırakabildi. Oyun, her ne kadar satışlarında %66’lık düşüş olsa da ilk sırada kalmayı başardı. Dikkat çekici bir detay ise, geçtiğimiz hafta 7. sırada bulunan Dead Space Remake’in bu hafta itibarıyla listeden düşmüş olması.

Hogwarts Legacy, Birleşik Krallık’taki zirveyi sevmişe benziyor. GFK verilerine göre yapım, çıkışının ikinci haftasında da en çok satılan bir numaralı oyun olmayı başardı.

Hogwarts Legacy Fırtınası Sürüyor! İşte En Çok Satılan Oyunlar

18 Şubat itibarıyla sona eren haftada, Birleşik Krallık’ta en çok satılan 10 oyun

1. Hogwarts Legacy
2. FIFA 23
3. God of War Ragnarok
4. Mario Kart 8: Deluxe
5. Call of Duty: Modern Warfare 2
6. Minecraft (Switch)
7. Grand Theft Auto 5
8. Nintendo Switch Sports
9. Animal Crossing: New Horizons
10. Splatoon 3

Hogwarts Legacy, en iyi performansı PlayStation 5’te mi yoksa Xbox Series X’te mi veriyor?

YouTube’daki Digital Foundry kanalı, son dönemin popüler oyunu Hogwarts Legacy için bir karşılaştırma videosu hazırladı.

Videoda hem kalite hem de performans modları ayrı ayrı gösteriliyor. Eğer oyunu PlayStation 5 ya da Xbox Series X’te oynamayı düşünüyorsanız, bu karşılaştırma videosuna göz atmanızda yarar var.

Hogwarts Legacy, şimdiye kadar hazırlanmış en iyi Harry Potter oyunu!

Oyun, şimdiye dek hazırlanmış en detaylı ve ilgi çekici Harry Potter oyunu. Size onlarca saatlik oyun süresi sunuyor, ki bu süreçte pek çok gizemi çözüyor ve heyecanlı maceranın başrolünde yer alıyorsunuz. Yine de, hikâyesinin biraz zayıf kaldığını düşünüyorum. Süreçte hikâyeden kopuşlar da yaşanabiliyor.

Hogwarts şatosu ve çevresi, oldukça detaylı tasarlanmış. Gece ve gündüz döngüsünün de bulunduğu açık dünya sistemli harita, bir yandan pek çok tehlike sunuyor, bir yandan da huzurlu gezintilere imkân sağlıyor.

Oyunun PC tarafında an itibarıyla optimizasyon sorunlarının devam ediyor olması can sıkıyor. Muhtemelen performans iyileştirmeleri için en az bir yama daha gelecektir.

İlgili Haberler

>> YouTube Podcast İçin Çalışmalar Hızlandı! Yeni Özellikleri Kimler Kullanabiliyor?