Huawei Freebuds Pro 2 Yakında Geliyor: İşte Özellikleri!

Freebuds Pro 2

Huawei Freebuds Pro 2 modeli yakında piyasaya sürülecek. İşte Türkiye’de de satışa sunulması beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Son zamanlarda giyilebilir teknoloji sektöründe yeni modellerin piyasaya sürüldüğünü söyleyebiliriz. Huawei’nin ise gerek akıllı saat, gerek akıllı bileklik, gerek ise kablosuz kulaklık tarafında yeni modellerinin piyasaya sürüldüğünü söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Huawei Freebuds Pro 2 modeline ait bazı teknik sızıntılar ortaya çıkmıştı. Ayrıca söz konusu modelinin Türkiye’de satılacağına dair de bilgiler mevcuttu. Sonunda yeni model hakkında çoğu teknik özellik ortaya çıktı. İşte üst segment olarak adlandırabileceğimiz aktif gürültü önde engelleyici özelliği ile dikkat çeken Huawei Freebuds Pro 2 modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Huawei Freebuds Pro 2 Yakında Geliyor: İşte Özellikleri!

Freebuds Pro 2

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde silikonlu bir yapı karşımıza çıkıyor. Genellikle aktif gürültü engelleyici özelliğine sahip olan modellerde silikon uçlu yapılar karşımıza çıkıyordu. Huawei Freebuds Pro 2 modelinde yine silikonlu bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenen modelin çoğu teknik özelliği ortaya çıkmış durumda bununla beraber render görüntüleri ile birlikte tasarım hakkında birçok bilgiye de sahibiz.

Freebuds Pro 2

Ortaya çıkan görselleri incelediğimizde kısa saplı bir yapının bizleri karşıladığını görmekteyiz. Bununla beraber silikonlu yapısının yanı sıra cihazda bulunan birçok mikrofonun gürültü engelleme konusunda bir hayli işlevsel olduğunu gösteriyor. 47 dB’ye kadar gürültü azaltma sunan modelin, Türkiye’de de satışa sunulacağına dair sızıntılar mevcut. Aynı zamanda Huawei Freebuds Pro 2 IP54 toza ve suya dayanıklılık sertifikasını da alıyor. Bununla beraber ortaya çıkan görselleri incelediğimizde, 3 farklı renk seçeneğinin karşımıza çıktığını görmekteyiz. Mavi, beyaz ve siyah olmak üzere 3 farklı renk ile gelecek olan modelin 3 renk seçeneğinin de Türkiye’ye geleceği iddia ediliyor.

Freebuds Pro 2

Bununla beraber cihazın fiyatı hakkında da ortaya çıkan detaylar. Mevcut iddialara göre söz konusu model, ilk olarak Çin’de tanıtılacak. Sonraki haftalarda ise küresel lansmanının gerçekleşmesi bekleniyor. Huawei Freebuds Pro 2 modeli, Avrupa’da yaklaşık 200 Euro’luk bir fiyat etiketine sahip olacak. Henüz Türkiye’ye satılacağına dair kesin bir bilgi olmasa da söz konusu modelin Türkiye’ye satıldığı takdirde Euro bazından bir çeviri yaptığımızda ortalama 3.600 TL’lik bir fiyat etiketi karşımıza çıkıyor. Tabii ki bu fiyatın üzerine vergiler ve bayi karları da eklenecektir.

Bu yüzden ortalama 5.000 TL’lik bir fiyata sahip bir kablosuz kulaklığın bizleri karşılayacağını söyleyebiliriz. Üst segment olarak karşımıza çıkacak olan kablosuz kulaklığın genel olarak fiyatını değerlendirdiğimiz zaman, piyasaya göre yüksek bir fiyat etiketine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat piyasada karşımıza çıkan amiral gemisi kablosu kulaklık olarak tabir edebileceğimiz Apple’ın Airpods serisini baz aldığımız zaman, uygun fiyata sahip olacak bir kablosuz kulaklık sunulacak.

İlgili Haberler

>> iPhone İle 48 MP Fotoğraf Çekmek Bu Uygulama Sayesinde Mümkün!

>> Samsung Galaxy Z Fold 4 Kat İzi Sorununa Çözüm Buldu!