Huawei Leica Ortaklığı Sona Eriyor Bir Devrin Sonu!

Huawei Leica

Huawei ile Leica arasında gerçekleşen ortaklık sona eriyor. Artık Huawei modellerinde Leica yapımı lens görmeyeceğiz. İşte detaylar.

Bildiğiniz üzere Huawei, 2016’dan beri Leica ile işbirliği içerisinde. Bu yüzden Huawei modellerinde Leica yapımı lensler karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu lenslerin bir hayli başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Leica, bu konuda köklü bir firma ve kamera alanında önemli teknolojileri bulunuyor. Hatta DxOmark listelerinde Hu­awei işbirliği ile karşımıza çıkan Leica lenslerinin zirvede olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden kamera anlamında en iyi telefon markasının Huawei olduğunu söyleyebiliriz. Fakat önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülmesi beklenen Huawei modelleri, artık kamera alanında piyasanın en iyisi olmayabilir. Çünkü Huawei ve Lei­ca arasındaki ortaklık sona eriyor. Bu yüzden Huawei’nin artık hangi marka lens kullanacağı henüz belli değil. İşte detaylar.

Huawei Leica Ortaklığı Sona Eriyor Bir Devrin Sonu!

Yakın zamanda Xiaomi, Lei­ca ve Huawei arasında 2016’dan beri devam etmekte olan ortaklığın sona erdiğini açıkladı. Artık Xiaomi ile Leica arasında bir ortaklığın sürdüğünü söyleyebiliriz. Piyasaya en son sürülen Huawei modeli olan P50 ve P50 Pro modellerinin Leica lensine sahip, son akıllı telefonlar olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden bundan sonra piyasaya sürülecek olan Hua­wei modellerinde Leica imzası olmayacak. Hatta önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi bekleyen Mate 50 modelinin hangi marka kameraya sahip olacağı hakkında da henüz ortaya çıkan bir bilgi bulunmuyor.

Huawei Leica

Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Leica’nın ticaret yaptırımları nedeniyle Huawei’nin pazar payının düşmesinden sonra artık bu işbirliğinin sona ereceğine dair söylentiler bulunuyordu. Fakat resmi bir açıklama bulunmuyordu. Fakat bu spekülasyonların gerçeği yansıttığını söyleyebiliriz. Huawei ve Xiaomi arasında olan rekabeti Xiaomi kazandı. Çünkü artık bundan sonra piyasaya sürülecek Xiaomi modellerinde Leica yapımı lensler kullanılacak. Bu yüzden artık Xiaomi modellerinin kamera tarafında en iddialı akıllı telefon markası olduğunu söyleyebiliriz. Huawei’nin ise önümüzdeki yıllarda piyasa süreceği amiral gemisi modelleri için hangi firma ile anlaşma yapacağı belli olacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 Duyuruldu! İşte Özellikleri!

>> Realme Pad X Geliyor! İşte Firmanın 5G’li İlk Tabletinden Detaylar!