iPhone12 Mini: Fiyatı ve Özellikleri Sürpriz Oldu!

iPhone12 Mini: Fiyatı ve Özellikleri Sürpriz Oldu!

iPhone 12 Mini fiyatı ve özellikleri
Google News Abone Ol

Apple tarafından tanıtılan iPhone 12 Mini, fiyatı ve özellikleri ile göz dolduruyor. Şirketin, kullanıcılara en büyük sürprizi bu oldu. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Dünyanın en küçük 5G destekli cihazı konumunda olan bu model, henüz yeni yeni tanınıyor. Hakkında daha önceden de fazlaca dedikodu çıkan bu akıllı telefon, birçok açıdan değerlendirilmeye müsait. A14 Bionic işlemci gibi üstün bir özellikle kullanıma sunulan mini cihaz, beraberinde yeni özellikler getiriyor. Apple tarafından geliştirilen yeni üründe 4 Gbps’ye kadar hız 5G ile sağlanacak.

iPhone 12 Mini hem özelliklei hem de fiyatıyla şaşırttı

Bu cihazda öncelikli olarak güçlü bir kamera olduğu söylenebilir. Şimdilerde üretilen modellerin önemli bir bölümü çok yüksek “MP” sahibi. Hatta geçtiğimiz günlerde Samsung 108MP kaliteye sahip bir cihaz üreteceğini dahi söylemişti. Apple tarafından geliştirilen yeni cihazın kamera özelliği 12MP olmasından değil yazılım ve gece modu entegrasyonundan geliyor.

iPhone 12 Mini fiyatı ve özellikleri

Cihazın RAM kapasitesi 4GB olacak ve görünen o ki tartışma konusu haline de gelecek. Mevcut akıllı telefonlar ile kıyaslandığında aslında giraz düşük kalıyor olabilir. 2227 mAh gücündeki batarya ise yine iPhone 12 Mini ile alakalı en çok tartışılan konular arasında yer alıyor. Bahsi geçen cihazdaki işletim sistemi ise elbette iOS 14 olarak belirlendi. Hem işlemci hem de işletim sistemi son derece güçlü ve hızlı bir cihaz sunulmasına yardım edecek.

Bu model ile alakalı en çok merak edilen detaylardan birisi de depolama alanıydı. 128 GB ya da 256 GB, muhtemel rakamlar olarak belirlendi. Cihazın fiyatlamasına gelecek olursak, 699 dolar üzerinden satışa sunulacak. Cihazın Türkiye satış fiyatı ortalama 9.900-10.200 TL arasında olacak diyebiliriz. Böyle yüksek bir rakamın ortaya çıkmasının en büyük nedeni ise vergiler

iPhone 12 Mini cihazı bile Türkiye’de büyük satış rakamları yakalar mı bilinmez ama fiyatın gerçekten de ciddi rakamlara ulaşacağı kesin. Sizce bu model, başarılı bir satış rakamı elde edebilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Apple iPhone 12 Tanıtıldı: İşte Hiçbir Yerde Göremeyeceğiniz Detaylar!

>> iPhone 12 etkinliğinde sahne alan Deniz Teoman kim?


CEVAP VER