Oppo 150W SuperVOOC Şarj Cihazı İle Fark Yaratacak!

Oppo 150W

Oppo 150W SuperVOOC şarj aletini kullanıcıların beğenisine sundu. İşte akıllı telefonun dakikalar içerisinde şarj olmasını sağlayacak yeni teknoloji hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Kullanıcıların akıllı telefonlarda aradığı en önemli özelliklerden birinin hızlı şarj desteği olduğunu söyleyebiliriz. Akıllı telefonlar her ne kadar kullanıcıların tüm beklentilerini karşılayacak teknolojiye de sahip olsa, kısa bir batarya ömrü bütün artıları eksiye dönüştürecektir. Örneğin bir akıllı telefonun çok iyi bir işlemci veya çok iyi bir kamerası olsa da 2 saatlik bir kullanım ömrü sunan bir cihaz olsaydı, tercih edilen bir model haline gelmezdi.

Bu sorunun üstesinden gelebilmek için genellikle yüksek batarya kapasitesine sahip modeller tercih ediliyor. Fakat bir akıllı telefonda batarya kapasitesi yüksek tutulduğu takdirde diğer özelliklerden feragat edilmesi gerekiyor. Örneğin 5000 veya 6000 mAh’lik bataryalar ile karşımıza çıkan akıllı telefonların, işlemcisinin ve kameralarının beklentilerin altında kaldığını söyleyebiliriz. Bu durumda sunulabilecek en önemli çözüm ise hızlı şarj teknolojisi. Özellikle Çinli markalar, hızlı şarj konusunda önemli yeniliklere imza atıyor. Oppo, 28 Şubat tarihinde gerçekleşecek etkinlikte 150W gücünde şarj cihazını ve 240W gücündeki prototipini sundu. İşte detaylar.

Oppo 150W SuperVOOC Şarj Cihazı İle Fark Yaratacak!

Oppo 150W

Oppo 28 Şubat tarihinde başlayan  MWC2022 etkinliğinde hızlı şarj teknolojisini kullanıcıların beğenisine sundu. Akıllı telefonlardaki hızlı pil bitme sorununa kökten çözüm üreten Oppo, kullanıcıları mutlu edecek bir teknoloji ile sunuluyor.

Oppo, geçtiğimiz günlerde 80W şarj hızını destekleyen Find X5 amiral gemisi serisini tanıtmıştı. 28 Şubat tarihinde tanıtılan teknoloji ise, önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülecek neredeyse tüm amiral gemisi modellerinde kullanıcıların karşısına çıkacak şarj aletini kullanıcılara sundu. Bu şarj aleti sayesinde 5 dakikada %1’den %50’ye şarj etmek mümkün. Bununla beraber henüz prototipi sunulan 240W gücündeki şarj teknolojisinin de önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

150W’lık teknolojisi sayesinde, 4500 mAh batarya kapasitesine sahip modelin 15 dakikada şarj olacağı da açıklandı. Önümüzdeki günlerde yeni şarj cihazını destekleyen modeller hakkında ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Yapay Zeka İnterneti Yeniden Şekillendirecek: Yeni Araştırma Sonuçları,

>> Elon Musk Ukrayna Hakkında Konuştu: Beklenmeyen Cevap