Instagram Hesaplarını Hackleyen Uygulama Büyük Korku Yarattı: İşte O Uygulama

Instagram hesaplarını hackleyen uygulama

Instagram hesaplarını hackleyen uygulama herkeste panik yarattı. Hadi gelin bu uygulamaya ve tüm detaylara birlikte bakalım.

Bugünlerde senenin en güzel fotoğrafları kolajı yapan uygulamalar revaçta. Birçok kişi bu tür uygulamaları kullanarak yılın en güzel Instagram fotoğraflarını albümünde toplayabiliyor. Buraya kadar her şey çok masum görünse bile işin aslın son derece farklı ve tehlikeli.

Google tarafından düzenli yapılan araştırmalarda, ortaya çok ilginç sonuçlar çıktı. Kullanıcıların fotoğraflarına ulaşan ve bunları kolaj haline getiren 3. parti uygulamalar aslında hesapları hackliyor. Birçok kullanıcı bunun mağduru oldu bile hesapları ele geçirilen Instagram kullanıcıları bir daha sonra giriş yapamıyor.

Instagram hesaplarını hackleyen uygulama bakın hangisi

Google tarafından yapılan açıklamalara göre, büyük mağduriyet yaratan uygulamaların çok önemli bir bölümü Instagram hesapları ile ilişki kuruyor. Yani albüm kolajı yapan ve size ait verilere ulaşabilen üçüncü parti uygulamaların neredeyse tamamı tehlikeli.

Instagram hesaplarını hackleyen uygulama

Konuya biraz uzak olanlar için dilerseniz 3. parti uygulamalarını anlatalım. Bu tür uygulamalara ek özellikler sağlıyor. Mesela Instagram kullanıyorsanız, üçüncü parti uygulamalar ile birlikte Instagram hesabınıza ait verileri altın tepside sunmuş olursunuz. “2020 yılında çekilen en güzel görüntüler” gibi bir kolaj oluşturmanız üçüncü parti uygulamalarla mümkün. Instagram hesaplarını hackleyen uygulama işte burada devreye giriyor.

Siz bu uygulamaları indirdiğinizde bazı özel izinler istiyor. Muhtemelen çoğuna dikkat etmezseniz verilerinizin tamamına ulaşma gibi imkanları oluyor. Hatta cihazınızın kamerasına ve diğer kritik mikrofon gibi donanımlara ulaşabiliyorlar. Bu durum aynı zamanda kullanıcılar için büyük bir tehlike anlamına geliyor.

Instagram hesaplarını hackleyen uygulama denilince aklınıza üçüncü parti uygulamalar gelebilir. Çok güvenmediğiniz takdirde bu tür uygulamaları indirmenizi önermiyoruz. Aksi halde verilerinize ve en önemlisi hesabınızın kendisine ulaşabilirler. Kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliği ne yazık ki bu tür uygulamalar tarafından pek dikkate alınmıyor.

Instagram hesap koruması sağlamak istiyorsanız, mümkün olduğunca güvenilir platformlara yönelin. Peki daha önce böyle bir problem ile karşılaştınız mı? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Telegram Uygulaması Reklam Alacak: İşte Merak Edilen Detaylar

>> TikTok Uygulama İçi Ödeme Hizmeti Sunacak: İşte Tüm Detaylar