Instagram İki Özellik Ekliyor: Canlı Yayınlar ve Hikayeler Değişecek

Instagram iki özellik

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Instagram iki özellik ekliyor. Bu özelliklerin hem hikayeler hem de canlı yayınlar için önemli bir katkı sunması bekleniyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Instagram özellikle son dönemlerde çok fazla değişiklik yapmaya çalışıyor. Yeni özellikler sayesinde kullanıcı memnuniyetini artırmaya gayret gösteriyor. TikTok gibi rakiplerin artması nedeniyle buna benzer özelliklerin daha fazla aktif hale geleceğini söyleyebiliriz. Bu sefer gelecek olan iki yeni özellik canlı yayınlar ve hikayeler için olacak.

Şirket canlı yayınlarda moderatör özelliği getirmeyi düşünüyor. Bazı Instagram kullanıcıları canlı yayın açarken yorumları ve canlı yayına katılma isteklerini takip edemiyor. Moderatör onların yerine bunu gerçekleştirecek. Hikayeler özelliğine ise beğenme butonu geliyor.

Instagram iki özellik üzerinde yoğunlaşıyor

Gelecek olan bu yeniliklerden özellikle moderatör bölümü son derece kritik. Canlı yayın açarken büyük oranda moderatöre ihtiyacınız olabiliyor. Mesela gelen yorumları takip etmek canlı yayını yapan kişi için son derece zor. Aynı şekilde canlı yayına katılma isteği gönderenlerin talebine karşılık vermek yine pek kolay değil.

Instagram iki özellik

Instagram tarafından getirilecek olan bir diğer özellik ise hikayeler ile ilgili olacak. Hikayeler bölümüne beğenme özelliği geliyor. Böylece hikayenizi gören kişiler ile birlikte aynı şekilde beğenenleri de görmeniz mümkün olacak. Bu özellik sayesinde paylaştığınız hikayeleri ve gelen tepkileri daha rahat ölçebilirsiniz.

Instagram özelliklerinin ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor

Sosyal medya devi Instagram özelliklerinin ne zaman yayınlanacağı henüz kesin değil. Ayrıca bu özelliklerin gelip gelmeyeceği ise netleşmedi. Bu nedenle bir süre daha beklemekte fayda var. Uygulamaya bu yeni özelliklerin gelmesi büyük kolaylık sağlayacak ve bu yüzden denemeye değer görünüyor.

Instagram genellikle yeni özellikleri hızlı bir şekilde kullanıcılarıyla paylaşmaya çalışıyor. Peki siz Instagram tarafından getirilmesi düşünülen bu yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden konuyla ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Binlerce Instagram ve Facebook Hesabı Silindi: Büyük Temizlik Yaptılar

>> Mark Zuckerberg Cambridge Analytica Davasında Yer Alacak: Zor Zamanlar Geliyor