Twitter Blue Haber Takipçilerine Büyük Kolaylık Sağlayacak

Twitter güvenilir arkadaşlar

Gündemde önemli bir yer edinmeyi başaran Twitter Blue, haber takipçilerine bazı kolaylıklar sunacak. Hadi gelin hem bu kolaylıklara hem de konuyla ilgili diğer detaylara birlikte bakalım.

Sosyal medya platformları içerisinde Twitter son derece ayrı bir yere sahip. Facebook, Instagram ve Snapchat genellikle benzer servisler sunuyor. TikTok yine onlarla aynı kefeye konulabilir. Ağırlıklı olarak görsel hizmet veren bu tür platformlar Twitter ile ayrışıyor. Sosyal medya devi bu konuda yeni bazı adımlar atmak istiyor.

Gelen son detaylara göre Twitter okuma modu denilen bir özellik getiriyor. Bu özellik ile birlikte tweetleri 30 saniyede gözden geçirmeniz sağlanacak. Böylece hızlı bir şekilde gazete ve dergilere bakabileceksiniz. Ayrıca reklamsız bir şekilde makalelere erişim sağlamanız kolaylaşacak.

Twitter Blue haber takipçilerine yeni özellikler getiriyor

Twitter tarafından getirilecek olan bu özellik birçok gazete ve dergi kuruluşunun makaleleri için ek okunma sayısı yaratacak. Böylece hem gazete ve dergiler desteklenmiş olacak hem de kullanıcılar daha fazla haber kaynağı takip etme imkanı bulacak. Şirketin ilk ücretli ürünü olan Blue servisi birçok farklı avantajlar sunuyor.

Twitter Blue haber takipçilerine

Twitter çeşitli paylaşımlar yapan fenomenlerin kendi platformu üzerinden iyi bir kazanç elde etmesini istiyor. Özellikle Facebook ve Instagram gibi platformlar üzerinden fenomenler büyük kazançlar alabiliyor. Twitter’da ise ne yazık ki bu pek mümkün olmuyor.

Twitter yepyeni bir platform olmak istiyor

Facebook, Instagram ve Snapchat gibi siteler birçok farklı özellik denemesi yapıyor. Twitter ise ağırlıklı olarak kendisini yeni bir platform olarak çeşitlendirmek istiyor. Mesela sesli sohbet odaları bunun en güzel örneklerinden bir tanesi. Toplulukların bir arada farklı etkinlikleri Twitter içerisinde yapması amaçlanıyor.

ABD’li sosyal medya devi önümüzdeki günlerde bu tür özelliklere daha fazla önem verecek gibi görünüyor. Ayrıca günün en iyi makalelerine reklamsız bakmak mümkün olacak. Twitter, metinleri vurgulayan bir tasarım ile birlikte bunlara okuma modu eklemeyi düşünüyor. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Twitter Arama Özelliği Her Şeyi Değiştirecek: İşte Bomba Gibi Güncelleme

>> Twitter Ücretli Tweet Sistemine Kesin Geçiş Yaptı: Bazı Tweetler Paralı Olacak