iPhone 14 Pro Böyle Görünebilir: İlginç Ekran Tasarımı!

iPhone 14

iPhone 14 Pro modelinde karşımıza çıkacak olan çentik yapısına dair yeni sızıntılar gerçekleşti. İşte ortaya çıkan tüm detaylar.

Akıllı telefonlardaki tam ekran hissiyatı, kullanıcıların bir hayli ilgisini çekiyor. Çoğu teknoloji devi tam ekranı yakalayabilmek için birçok teknoloji geliştirdi. Pop-up kamera, bu durumun en büyük örneği diyebiliriz. Bununla beraber birçok markanın ekran altı kamera teknolojisi kullanacağına dair haberler ortaya çıkmıştı. Daha sonrasında ise yeni iPhone modellerinin de, kullanıcılara tam ekran hissiyatını sunabilmek adında ekran altı kamera teknoloji kullanılacağı da söylentiler arasındaydı. Hatta bazı kaynaklar, yeni iPhone modellerinin ekran altı kamera teknolojisine sahip olacağı da iddia ediliyordu. Fakat ortaya çıkan bir sızıntı, iPhone 14 Pro modelinin tam ekran teknolojisine sahip olmayacağı, fakat serinin önceki modellerine göre de farklı bir ekran tasarımı ile geleceği ortaya çıktı. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm söylentiler.

iPhone 14 Pro Böyle Görünebilir: İlginç Ekran Tasarımı!

iPhone 14 Pro

Yıllardır farklı Android modeller, tam ekranı sağlamak adına sürekli farklı tasarımlar ile karşımıza çıkmaya devam ederken, her sene piyasaya sürülen iPhone modellerinde çentikli ekran tasarımının devam ettiğini görmekteydik. Çoğu iPhone kullanıcısı yıllardır devam eden çentikli ekran tasarımı anlayışını bir türlü bırakmadı. Fakat ortaya çıkan sızıntıları incelediğimizde, yeni iPhone modellerinin, özellikle iPhone 14 Pro modelinin, farklı bir ekran tasarımı ile karşımıza çıkacağı belli oldu.

Sızıntıları incelediğimizde, iPho­ne 14 Pro modelinin, delikli ekran tasarımına benzer bir ekran yapısına sahip olacağı iddia edildi. Tasarımı genel olarak incelediğimizde, kamera ve sensörler için ayrılmış ayrı ayrı delikler olduğunu görmekteyiz. Çoğu kullanıcı bu tasarımı garip bulsa da, çentikli ekrandan daha güzel durduğunu söyleyebiliriz.

Söylentilere göre iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde, görsellerde gördüğünüz ekran tasarımı karşımıza çıkacak. Fakat iPhone 14 ve iPhone 14 Mini modellerinde nasıl bir ekran kullanılacak, henüz belli değil. Muhtemelen serinin önceki modellerindeki çentikli ekran anlayışı, iPhone 14 ve 14 Mini modellerinde devam edecektir. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla sızıntı ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Haftalık Akıllı Telefon Haberleri (16 Ocak 2022-23 Ocak 2022)

>> Oppo Find X5 Pro Kanlı Canlı Görüntülendi: İlginç Kamera Tasarımı!