Bitcoin ülkelerin resmi parası olmaya devam ediyor: Dünya çapında kripto paralara yönelim var

Ünlü milyarder servetinin yarısını

Bitcoin ülkelerin resmi parası olmaya devam ediyor. Özellikle son dönemlerde bu çok daha net bir şekilde görülüyor. Hadi gelin bazı ülkelerin resmi para ilan ettiği Bitcoin ile ilgili detaylara birlikte bakalım.

Kripto paralar denilince genelde akıllara ilk olarak Bitcoin geliyor. Dünyanın ilk göz ağrı olması ve bazı özel sistemlere sahip olması nedeniyle çok fazla tercih ediliyor. Bu nedenle El Salvador geçtiğimiz günlerde bu kripto para birimini resmi parası olarak ilan etmişti. Böylece kripto para dünyasında yepyeni bir sayfa açıldı.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan gelişmelerden sonra Bitcoin 32 bin dolar seviyesinden 37 bin dolar düzeyine kadar çıktı. Elbette gelen olumlu haberler sadece bunlardan ibaret değildi. Merkez bankaları genel olarak Bitcoin ile ilgili olumlu değerlendirmelerde bulundu. Böylece bu kripto para birimi hakkında olumlu bir görüş ortaya çıktı.

Bitcoin ülkelerin resmi parası olmaya devam edebilir

Kripto paralarda El Salvador gelişmesinin hemen ardından yeni bazı kararlar alındı. Hindistan bu kripto parayı resmi olarak tanıma kararı aldı. Böylece küresel çapta kripto paraları tanıyan ikinci ülke Hindistan olacak gibi görünüyor. Dünyanın en fazla yatırımcıya sahip ülkeleri arasında yer aldığı için verilen kararlar son derece önemli.

Bitcoin ülkelerin resmi parası

Hindistan Merkez Bankası bundan kısa bir süre önce kripto para birimlerini güvenilmez olarak tanımlamıştı. Yüksek volatilite nedeniyle alınan bu karar işin aslına bakacak olursak birçok kişi tarafından kabul edilmişti. Ancak zamanla yatırımcı sayısı artınca bundan vazgeçtiler. Şimdilerde Hindistan Merkez Bankası kripto paraları resmi olarak tanımaya hazırlanıyor.

Bitcoin güven endeksi giderek yükseliyor

Henüz yeni ortaya atılan finansal çözümler genellikle çabuk kabul görmüyor. İşte tam da bu nedenle ilk etapta bazı problemler ile karşılaşmak mümkün. Dünyanın en büyük 5. ekonomisi olan Hindistan kripto paraları yasaklayınca sert bir düşüş ortaya çıkmıştı.

Son yaşanan gelişmeler ile birlikte yasakların kaldırılacak olması Bitcoin güven endeksini yukarı taşıdı. Belki de ilerleyen yıllarda birçok ülkenin resmi parası Bitcoin olacak.

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Borsaları vs Kripto Para Madenciliği: Hangisi Daha Çok Kazandırıyor

>> İran Kripto Paralar Hakkında Bomba Bir Açıklama Yaptı: Kimse Böyle Bir Şey Beklemiyordu