iPhone 13 serisi dört farklı model ile karşımıza çıkacak: İşte detaylar

iPhone 13 Pro güvenlik

Apple’ın iPhone 13 serisi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Söz konusu serisinin üretim sayısı arttırılabilir. İşte detaylar.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın ekim ayında iPhone 12 serisini tanıtılmışt­ı. Söz konusu seri ile birlikte karşımıza 4 farklı model çıkmıştı. Bu modeller; iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, ve iPhone 12 Mini modelleriydi. A14 Bionic işlemcisinden güç alan modellerin bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Seride en az ilgi gören model ise Mini modeli oldu. Eylül Ekim aylarında karşımıza çıkan Apple iPhone modellerinin yeni modellerinin, bu yıl daha erken tanıtılacağına dair iddialar mevcut. Özellikle Pro Max modelinin daha da erkan tanıtılacağı söyleniyo­r. Fakat herhangi bir resmiyetin söz konusu olmadığını belirtelim. Bununla birlikte serinin bazı özellikleri hakkında sızıntılar mevcut.

Geçtiğimiz aylarda iPhone 13 Pro modelinin 120 Hz ekran kullanacağı ortaya atılmıştı. Hatta bu panelleri Samsung’un üreteceğine dair de bazı söylentiler oluştu. Aylar sonra Samsung’dan gelen açıklama ile iPhone 13 Pro modelinde 120 Hz tazeleme oranına sahip bir panelin kullanılacağı ve bu ekranı ise Samsung’un üreteceği de kesinleşti. Apple’ın yeni amiral gemisi serisi hakkında da yeni özellikler ortaya çıktı. Ayrıca iPhone 13 serisi ile karşımıza çıkacak dört model de kesinleşti.

iPhone 13 serisi dört farklı model ile karşımıza çıkacak: İşte detaylar

Ortaya çıkan Bloomberg raporlarını incelediğimizde, iPho­ne 1­3 modellerinin üretiminin geçtiğimiz yıl üretilen iPhone modellerine göre daha fazla olacağı ortaya çıkıyor. Apple, iPhone 12 serisi modellerini, iPhone 11 modellerine kıyasla %20 daha fazla üretmişti. Ortaya çıkan raporlara göre Eylül ayında karşımıza çıkması beklenen iPhon­e 13 serisi, iPhone 12 modellerinden daha da fazla üretilecek. Ayrıca iPho­ne 13 ailesi ile gelecek modeller de belli oldu.

iPhone 13 serisi kamera çıkıntısı

İddialara göre Apple, bu yıl da Mini modelinden vazgeçmeyecek. Her ne kadar serinin en az ilgi gören modeli de olsa, Apple’ın iPhone 1­3 Mini modelini de piyasaya sürecek. Serinin diğer modelleri de alışık olduğumuz üzere iPhone 13, 13 Pro ve 13 Pro Max olarak karşımıza çıkacak.

İlgili Haberler

 >> iPad Mini Çıkış Tarihi Ortaya Çıkmış Olabilir: 2022’den Önce Geliyor

>> 11 Ağustos’ta gerçekleşecek Samsung Unpacked etkinliği ile tanıtılacak modeller tam liste!