iPhone 14 Tanıtım Tarihi Belli Oldu: Piyasanın Kralı Geliyor!

iPhone 14 Tanıtım Tarihi

Apple iPhone 14 serisinin tanıtım tarihi belli oldu. İşte ülkemizde de satışa sunulacak olan yeni modeller hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Geçtiğimiz günlerde iPhon­e 14 serisi hakkında birçok detayın ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Artık yeni seride Mini versiyonu karşımıza çıkmayacak. Fakat yeni de iP­hone 14 serisinin yine 4 modelden oluşacağını söyleyelim. Yeni seride iPho­ne 14, 14 Pro, 14 Pro Max modellerine, iPho­ne 14 Max modeli de ekleniyor. iPhone 14 M­ax modelinin ise iPhone 14’ün büyük ekranlı versiyonu olacağını söyleyebiliriz. Mini modelinin artık piyasaya sürülmemesinin temel sebebinin ise kompakt modellere ilginin azalması diyebiliriz. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen yeni serinin renk seçenekleri ortaya çıktı. Bununla beraber teknik özellik ve tasarım tarafında da sızdırılanlar mevcuttu. Sonunda iPhone 14 tanıtım tarihi belli oldu. İşte ayrıntılar.

iPhone 14 Tanıtım Tarihi Belli Oldu: Piyasanın Kralı Geliyor!

Geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen Apple etkinliklerinden dolayı söz konusu modellerin Eylül ayında tanıtıldığını zaten biliyorduk. Fakat Apple tarafından söz konusu modellerin tanıtılacağı etkinliğin ne zaman gerçekleştirileceğine dair net bir tarih paylaşamamıştı. Sonunda iPhone 14 tanıtım tarihi belli oldu. 7 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek etkinlikte yeni 4 iPhone modeli tanıtılacak. Tabii ki eş zamanlı olarak Türkiye fiyatı da belli olacağı düşünülüyor. Bununla beraber iPhone 14 serisine ait tanıtılacak 4 modelin tasarım detayları harici, teknik özellikleri hakkında da ortaya çıkan ayrıntılar mevcut.

iPhone 14 Tanıtım Tarihi

iPhone 14 tanıtım tarihi, 7 Eylül olarak belirlendi. Serinin Pro modelinin kamerası tarafından sunulacak olan teknik özellikler ortaya çıktı. İddialara göre yıllardır karşımıza çıkan 12 MP lensten vazgeçilecek ve 48 MP çözünürlüğünde bir ana kamera bizleri karşılayacak. Fakat söz konusu model ile gelecek olan diğer kameralarda 12 MP ultra geniş açılı kamera ve 12 MP çözünürlüğünde telefoto sensörü yine çözünürlüğünü koruyacak.

İddialara göre Apple, 6x optik yakınlaştırma özelliğine sahip bir periskop lensi üzerinde çalışıyor. Fakat bu lensin iPhone 14 serisi ile gelmeyeceğine eminiz. İddialara göre 6x yakınlaştırma özelliğine sahip periskop lens, iPhone 15 serisi ile kullanıcıları karşılayacak. Önümüzdeki günlerde iPhone 14 serisine ait diğer modellerin teknik özellikleri hakkında da yeni sızıntılar gerçekleşecektir. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Oppo Enco Buds 2 Yakında Tanıtılacak: Türkiye’de Yok Satar!