iPhone 14 Bekleyenlere Kötü Haber: Bu da mı Gol Değil!

iPhone 14 Pro RAM

Aylardır beklenen iPhone 14 modelinde gelecek olan özellik, ne yazık ki bu yıl kullanıcılara sunulmayacak. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

.

iPhone 13 serisi ile birlikte serinin Pro ve Pro Max versiyonlarında 120 Hz ekran bizleri karşılıyordu. Yıllardır Android kullanıcılarının yüksek tazeleme oranına sahip ekranlar ile kullanım hazzını maksimuma çıkarttığını biliyoruz. Hatta iPhone kullanıcıları uzun süredir bu özelliği zaten bekliyordu. Geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 14 serisinin yalnızca Pro ve Pro Max modellerinde 120 Hertz tazeleme oranı kullanıcılara sunulmuştu. Fakat bu yıl piyasaya sürülecek iPhone 14 serisinin tüm modellerinde 120 Hertz tazeleme oranına sahip ekranın sunulacağı iddia edilmişti. Ne yazık ki beklendiği gibi olmayacak.

iPhone 14 Bekleyenlere Kötü Haber: Bu da mı Gol Değil!

Apple iPho­ne 14 serisinde söz konusu özelliği, yalnızca iki modelde getirecek. Kullanıcılar uzun süredir iPho­ne 14 serisinin tüm modellerinde 120 Hz tazeleme orana sahip ekranların geleceğini ümit ediyordu. Çünkü Apple, zaten iPhone 13 serisinde 120 Hz ekranı 2 modelinde sunmuştu. Fakat tanıtımının üzerinden 1 yıl geçen bir amiral gemisi akıllı telefon serisinde, kullanıcıların en çok önemsediği ekran tarafında herhangi bir gelişme ne yaşanmaması sevenleri tarafından hayal kırıklığı ile karşılandı.

iPhone 14

iPhone 14 modelinde 120 Hz yerine 60 Hz yenileme hızına sahip bir ekran kullanılacak. Geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen akıllı telefonlarda, yüksek çözünürlük, kullanıcılar tarafından en çok aranan özellikler arasında yer alıyordu. Fakat yüksek çözünürlüğe sahip bir ekranı kullanması, yüksek pil tüketimini de beraberinde getirdi. Bu yüzden artık yüksek çözünürlüklü ekrandan daha çok, yüksek tazeleme oranına sahip paneller tercih ediliyor. Her ne kadar yenileme hızı yüksek olan bir panel yüksek pil tüketse de sevenlerinin en çok beklediği özellik 120 Hz tazeleme oranına sahip bir paneldir.

iPhone 14 serisinde 120 Hz yenileme hızına sahip bir akıl telefon almak istiyorsanız yalnızca Pro ve Pro Max modellerini tercih etmeniz gerekecektir. Seriye ait tanıtılacak olan iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerinde 60 Hz ekran kullanılacak.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 12S Ultra Yenilenen İsmi İle Yakında Geliyor!

>> M2 İşlemcili iPad Pro Modelinin Fiyatı Sızdırıldı: İşte Detaylar!

. . . . .