İşte Bu Haftanın Akıllı Telefon Haberleri (18 Ekim-25 Ekim)

Redmi Note 11

Bu hafta akıllı telefon sektöründe önemli gelişmelere ve sızıntılara şahit olduk. İşte bu haftanın akıllı telefon haberleri.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan akıllı telefon haberleri.

Oppo katlanır telefon yakında piyasaya sürülecek: İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar

Oppo katlanır telefon

Ekran tarafında 8 inçlik bir panel ile karşımıza çıkacak olan modelin 120 Hertz tazeleme oranına sahip bir ekrana sahip olması bekleniyor. Bununla beraber yeni modellerde katlandığı zaman oluşacak kat izinin minimuma indirgenmesi bekleniyor. İşlemci tarafında ise Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 888 yongası karşımıza çıkacak. Söz konusu işlemcinin halihazırda Android işlemcileri arasında en güçlülerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Vivo X60t Pro sızdırıldı: Orta segmentte yeni canavar!

Haftanın Akıllı Telefon Haberleri

Ekran tarafına baktığımızda ise 6.44 inçlik bir ekran bulunduğunu görmekteyiz. İşlemcide ise genellikle orta segment telefonlarda gördüğümüz MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 1200 yonga seti bulunacak. Orta segment akıllı telefonlarda 1200 yongasının beklentileri sonuna kadar karşıladığını söyleyebiliriz. Pil tarafında 4000 mAh’lik bir pile sahip olacak model, ne yazık ki hızlı şarj desteğine sahip değil. Genellikle giriş segment telefonlarda bile hızlı şarj teknolojisi ile karşılaşmaktaydık. Fakat Vivo’nun orta segment bir telefonda hızlı şarj teknolojisi ile karşımıza çıkmayacak olması önemli bir dezavantaj.

iPhone SE 3 sızdırıldı: Uygun fiyata iPhone fırsatı!

iPhone SE 3

Ortaya çıkan ilk detayları incelediğimizde yeni modelin LCD bir panele sahip olduğunu görmekteyiz. Ayrıca tasarım olarak iPhone XR benzeri bir yapı ile kullanıcıları karşılaması bekleniyor. Cihazın henüz render görüntüleri ortaya çıkmamış durumda. Fakat güvenilir kaynaklar tarafında çelişen ifadeler mevcut. Bazı kaynaklar, iPhone SE 3 modelinin, çentikli ekran tasarımına sahip olacağını ve parmak izi okuyucusunun tıpkı iPad modellerinde olduğu gibi kilit tuşuna entegre edildiğini iddia ediyor.

Oppo K9s resmiyet kazandı: Uygun fiyatlı 5G telefon!

Oppo K9s

Ön panelini incelediğimizde 6.59 inçlik bir ekran ile bizleri karşılayan model, AMOLED ekrana sahip. Ayrıca bu ekranın 1080 x 2400 piksel çözünürlüğünde olduğunu da hatırlatalım. 120 Hz tazeleme oranına sahip panelde, delikli ekran tasarımı kullanılmış. Bu ekranda ise 16 MP değerinde bir ön kamera bulunuyor.

Tasarım harikası Samsung Galaxy S22 Ultra modelinin görselleri sızdırıldı!

Haftanın Akıllı Telefon Haberleri

Haftanın Akıllı Telefon Haberleri listemizde son haberimiz Samsung tarafından geliyor. Samsung Galaxy S22 Ultra modelinin render görüntüleri ortaya çıktı. LetsGoDigital tarafından ortaya çıkartılan görselleri incelediğimizde serinin önceki modellerine benzer bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat serinin önceki modellerine göre daha ince bir tasarım çizgisini olduğu görülüyor. Sızdırılan tasarımı incelediğimizde kavisli ekran yapısının karşımıza çıktığını görmekteyiz. Ayrıca yeni modelde Note serisine benzer bir form bulunuyor. Piyasaya sürülen son Note modeline benzer bir tasarım çizgisine sahip olan Galaxy S22 Ultra’nın kamera tarafında ise ilginç bir kamera kurulumuna yer verdiğini görüyoruz. Dikey konumlandırılmış dörtlü kamera kurulumuna sahip olan Samsung Galaxy S22 Ultra aynı zamanda da lazer auto-focus ve LED flaşa da sahip.

>> Xiaomi Mi Band 6 NFC versiyonu Türkiye’ye geliyor: Bu bileklikle ödeme yapmak mümkün