Oppo Reno 7 Pro benzersiz kamera kurulumu ile ortaya çıktı: İşte detaylar!

Oppo Reno 7 Pro
Oppo Reno 7 Pro modelinin tasarım detayları ortaya çıktı. İşte teknik özellikleri de sızdırılan yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.
Bildiğiniz üzere Oppo, bir süredir ülkemize resmi olarak hizmet veriyor. Özellikle ülkemizde üretilen giriş orta segment telefonları ile uygun fiyattan karşımıza çıkan bir marka olduğunu söyleyebiliriz. Orta segmentte tartışılmaz en iyi modeller arasında yer alan Reno serisinin yeni modeli hakkında bazı ayrıntılar ortaya çıktı. Geçtiğimiz aylarda Reno 7 serisinin bazı teknik detayları ortaya çıkmıştı. Sonunda Oppo Reno 7 Pro hakkında bazı görseller de sızdırıldı. Ülkemizde orta segmentte tercih edilen serilerden biri olan Reno serisinin yeni modeli hakkında işte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo Reno 7 Pro benzersiz kamera kurulumu ile ortaya çıktı: İşte detaylar!

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan belgeleri incelediğimizde söz konusu serinin Reno 6 serisine benzer bir tasarım ile kullanıcıların karşısına çıkacağına dair belgeler sızdırılmıştı. Bununla beraber teknik özellik tarafında ise MediaTek yapımı orta segment işlemcilerin kullanılacağı da biliniyordu. Sonunda yeni modelin tasarım detayları ortaya çıktı. Oppo Reno 7 Pro’nun ortaya çıkan tasarım detaylarını incelediğimizde Reno 6 serisine benzeyen bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat genel olarak tasarımını incelediğimizde daha köşeli bir yapıya sahip bir model olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda kamera tarafında da önemli farklılıklar mevcut.
Oppo Reno 7 Pro
Yeni modelin ortaya çıkan kamera detaylarını incelediğimizde Sony’nin IMX766 50 MP çözünürlüğünde lensini kullanacağı görülüyor. Yeni seri ile birlikte 3 farklı modelin tanıtılması bekleniyor. Oppo Reno 7, Reno 7 Pro, Reno 7 Pro Plus kullanıcıların karşısına çıkacak. Pro Plus modelinde karşımıza çıkacak olan model ise Qualcomm’un en güçlü işlemcilerinden biri olan Snapdragon 888 yonga setinin taşıyacak.
Daha köşeli bir tasarım ile kullanıcıların karşısına çıkacak olan Oppo Reno 7 Pro’nun kullanım alanında kullanıcılara kolaylık sağlayıp sağlamayacağı ise belirsiz. Fakat söz konusu ekranın 6.5 inçlik bir ekrana sahip olduğu düşünürsek tek el kullanımında zorluk yaşatmayacak bir model olacağı düşünülüyor. Söz konusu ekran, OLED bir yapıya sahip olacak ve 90 Hertz tazeleme oranına sahip olacak. Aynı zamanda Reno 7 Pro modelinde kullanılacak olan işlemci ise MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 920 yongası.
Oppo Reno 7 Pro modeli, pil tarafında 4500 mAh’lik bir bataryaya sahip olacak. Ayrıca bu bataryayı desteklemek için ise 65 watt’lık bir hızlı şarj özelliği de bulunuyor. Genellikle orta segment telefonlarda bu kadar hızlı bir güce daha öncelerinde rastlamamıştık. Fakat 65 watt’lık hızlı şarjını rakiplerinin karşısında en büyük avantaj sağlayacak kısım olduğunu söyleyebiliriz.
Yeni modelin ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor. Aynı zamanda serinin diğer modelleri hakkında da önümüzdeki günlerde yeni ayrıntılar sızdırılacaktır. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

>> Xiaomi Mi Band 6 NFC versiyonu Türkiye’ye geliyor: Bu bileklikle ödeme yapmak mümkün