Samsung Galaxy A13, 50 MP kamera ile karşımıza çıktı: İşte detaylar

Galaxy A13

Samsung’un giriş seviyesinde karşımıza çıkacak akıllı telefonu Galaxy A13, 50 MP kamerası ile ortaya çıktı. İşte yakında ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni modelin ortaya çıkan tüm özellikleri.

İnsanların akıllı telefonlara olan ihtiyaçları azaldıkça, yüksek özelliklere sahip modellere de talepleri azalıyor. Bu talepleri fark eden dev markalar, her fiyat bütçesine modeller üretmeye devam ediyor. Samsung’un giriş seviyesi akıllı telefon olarak karşımıza çıkacağı yeni A serisi modeli hakkında bazı teknik özellikler belli oldu. Serinin bir önceki modelinin ülkemizde bir hayli ilgi gördüğünü biliyoruz. Bu yüzden söz konusu modelin de uygun fiyattan satışa sunulacağı ve adından sıkça söz edileceği tahmin ediliyor. Üstelik bu değil, serinin önceki modelinden farklı olan 50 MP çözünürlüğünde ana kamerası da mevcut. Giriş seviyesi bir akıllı telefonda alışılagelmişin dışında özellikler ile karşımıza çıkan yeni model hakkında işte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy A13, 50 MP kamera ile karşımıza çıktı: İşte detaylar

Galaxy A13

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde kare biçiminde konumlandırılmış dörtlü kamera kurulumunun karşımıza çıktığını görmekteyiz. Serinin önceki modeli olan Galaxy A12’de de benzer bir tasarım çizgisi karşımıza çıkmıştı.

50 MP çözünürlüğünde ana kameraya sahip olacak modelin, 5 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP yardımcı kameraya sahip olacak. Ön tarafında ise 8 MP çözünürlüğünde bir lensin bulunması bekleniyor.

Son zamanlarda giriş seviyesi akıllı telefonlara olan ilginin arttığından bahsetmiştik. Serinin önceki modeli Galaxy A12, 2800 TL’lik ücreti ile ülkemizde satılıyor. Hali hazırda piyasaya sürüleli uzun süre olan Galaxy A12 modelinin dahi anneler babalar tarafından sıklıkla tercih edildiğini görüyoruz. Muhtemelen serinin bir sonraki modelinin en önemli handikabı 50 MP çözünürlüğünde kamerası olduğu için oldukça tercih edilen modeller arasında yer alması bekleniyor.

Ayrıca yeni model hakkında henüz ortaya çıkan bir fiyat bilgisi mevcut değil. Fakat iddia edilen bilgilere göre söz konusu model, serinin önceki modeli ile benzer bir fiyattan satışa sunulacak. Yani Galaxy A13 modelinin ortalama 2500-3000 TL fiyat bandında satışa sunulması bekleniyor.