Kripto Para Borsaları Google Reklamı Verebilecek: Tarihte Bir İlk Yaşanıyor

Kripto paralara vergi

Kripto para borsaları Google reklamı verebilme hakkı kazandı. Ancak detaylar biraz kafa karışıklığına neden oldu. Hadi gelin bu son derece ilginç karara birlikte göz atalım.

Kripto para dünyası özellikle son dönemlerde çok hareketli vakitler geçiriyor. İlk olarak Hindistan Merkez Bankası tarafından yapılan kripto paraların yasaklanması ile ilgili açıklama düşüşe neden oldu. Hemen ardından Musk bazı Twitter paylaşımları yaptı ve düşüş daha da derinleşti. Son darbeyi ise Çin vurdu.

Kripto para madenciliğini yasaklayan Çin böylece sert düşüşün devam etmesine neden oldu. Tüm bunların üstünden birkaç hafta geçtikten sonra olumlu haberler gelmeye başladı. Bankalardan kripto paralar ile ilgili olumlu açıklamalar yapıldı. Ayrıca bazı kurumsal şirketler yine Bitcoin başta olmak üzere birçok dijital varlık satın aldı. Şimdi ise Google reklamlar yeni bir karara imza attı.

Kripto para borsaları Google reklamı ile kendisini gösterecek

Normal şartlarda kripto para borsaları veya soğuk cüzdan üreten şirketler ne yazık ki Google üzerinden reklam veremiyordu. Hatta lisanslı bir kuruluş olsa bile yine de bu tür reklamlar Google tarafından engelleniyordu. Çok ciddi bir dolandırıcılık furyasının olması nedeniyle böyle bir karar alınmıştı.

Kripto para borsaları Google

Google aldığı bu karardan geri döndü ve bundan sonra hem kripto para borsaları hem de soğuk cüzdan üreten şirketler reklam verebilecek. Ancak reklam verebilmeleri için bazı şartlara uymaları gerekiyor. ABD’nin genel kanunlarına uyması bu konudaki ilk şart. Yani Google isteyen herkesin reklam vermesine izin vermeyecek.

Google yeni kararlar alabilir

En fazla dolandırıcılık faaliyetlerinin yapıldığı borsalar genellikle kripto para borsaları olarak görülüyor. Ancak Binance ve Coinbase gibi platformlar oldukça güvenilir. Kullanıcılar bu tür güvenilir platformlar dışında başka yerlere yönelince dolandırılabiliyor.

Google reklamlar ise bu tür dolandırıcılık faaliyetlerine kesinlikle izin vermeyecek. Sıkı bir denetim olacağını daha şimdiden söyleyebiliriz. Bu gelişme ile birlikte kripto para dünyası rahat bir nefes daha aldı. Herkes merakla Google tarafından alınacak yeni kararları bekliyor.

İlgili Haberler:

>> BtcTurk Gelir Kaynağı Belgesi İstemeye Başladı: Borsalarda Denetimler Sıkılaşıyor

>> Bu Haftanın Kripto Para Haberleri Büyük Heyecan Yarattı (23 – 31 Mayıs)