Kripto Para Borsaları Düşerken Hangilerine Yatırım Yapmalı: Analistler Açıkladı

Kripto para borsaları düşerken

Kripto para borsaları düşerken bazı kripto para birimlerine daha fazla yatırım yapılabilir. Analistler özellikle bazı yatırımların çok daha sert bir şekilde yükselme ihtimaline sahip olduğunu düşünüyor.

Genellikle hızlı yükseldiğini gördüğümüz kripto para borsaları bu defa düşüş yaşıyor. Yaklaşık olarak 3 aydır düzenli bir şekilde düşüş yaşamaya devam eden Bitcoin ve diğer kripto para birimleri bir türlü iyi bir seviyeye ulaşamadı. Durum böyle olunca yatırımcılar iyice tedirginlik yaşamaya başladı.

Altcoin lideri olan Ethereum bile sert düşüş gördü. Yaklaşık olarak yüzde 12 seviyesinde geri çekilme yaşayan Ethereum ne yazık ki yeniden fiyat artışı göremedi. Bu durum diğer tüm kripto para birimlerinde önemli ölçüde gerilemeye neden oldu. Küresel çapta borsalar ne yazık ki beklenmeyen şekilde düşüyor. Bu durum kripto para borsalarına da yansıdı.

Kripto para borsaları düşerken analistler uyardı

Analistler düşüş devam ederken bazı dijital varlıklara yatırım yapılmasını öneriyor. Bunlardan ilki Solana oldu. NFT projeleri ile birlikte ön plana çıkan Solana, uzun bir süre hayatımızda yer edinecek gibi görünüyor. Bundan sadece birkaç ay önce 40 dolar seviyesinde olan kripto para devi 5 kat artış yaşamayı başardı.

Kripto para borsaları düşerken

Analistler tarafından en çok önerilen bir diğer kripto para birimi ise Avax oldu. Son dönemlerde gücünü iyice arttıran kripto para devi ne yazık ki enflasyon karşısında iyi tutunamadı. Bitcoin ile birlikte hızlıca geriye çekildi. Şu sıralar Solana 118 dolar seviyesine gelirken Avax 72 dolar oldu.

Dijital varlıklarda endişe hakim

Tüm kripto para birimlerinde şu sıralar endişeli bekleyiş devam ediyor. Günlük kapanışta bile sert düşüşten kurtulamayan kripto para devleri bir süre daha böyle devam edebilir. Bazıları nisan ayına kadar düşüş bekliyor. NFT ve metaverse projeleri pozitif ayrılabilir.

MANA ve SAND gibi dijital varlıklar yatırım almaya devam ederse en azından mevcut seviyeyi koruyabilir. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Metaverse Arsalar Yüksek Fiyatlarla Satılıyor: Taşı Toprağı Altın İstanbul

>> Türkiye’de Metaverse Arsaları Fena Patladı: Almaya Doyamadık