Kripto Paralarda Bu Hafta Neler Yaşandı: Çok Heyecanlı Bir Hafta Oldu (14 – 21 Haziran)

Çılgın Bitcoin tahmini

Kripto paralarda bu hafta fazlasıyla heyecanlı gelişmeler yaşandı. Bitcoin ve diğer dijital varlıkların fiyatlarındaki değişimler bunun en büyük kanıtı oldu. Hadi gelin kripto paralarda bu hafta yaşanan tüm detaylara birlikte bakalım.

Henüz yeni bir teknoloji olması nedeniyle emekleme aşamasında olan Bitcoin ve diğer kripto paralar farklı gelişmeler ile karşı karşıya. Ülkelerin bazıları Blockchain teknolojisine karşı tavır alırken kimileri ise onu dost olarak görüyor. Ancak her kafadan farklı bir ses çıktığını ve yeni birçok gelişmenin yaşandığını söyleyebiliriz.

Kripto paralarda bu hafta: Jack Dorsey ve Paul Tudor

Bu hafta yaşanan en önemli gelişmelerden bir tanesi Jack Dorsey tarafından atılan bir tweet oldu. Amerikan futbolu oyuncularından Russell Okung tarafından yayınlanan bir makale onun dikkatinden kaçmadı. Bu makalede Nijerya hükümetinin Bitcoin gibi kripto paraları engellemesi anlatılmıştı. Russell Okung bunu kesinlikle desteklemiyor. Jack Dorsey ise bu makaleyi örnek göstererek Nijerya’nın Bitcoin konusunda lider olabileceğini söyledi.

Kripto paralarda bu hafta

Bu hafta yaşanan önemli bir diğer gelişme ise ünlü milyarderlerden bir tanesi ile ilgiliydi. 1987 yılında yaşanan Kara Pazartesi, Paul Tudor tarafından önceden bilindi. Kendisinin yaklaşık olarak 7 milyar dolarlık bir servete sahip olduğu söyleniyor. Bu servetinin bir kısmını Bitcoin platformuna aktaracak. Yani kendisi yatırımcı olmak istiyor.

Çin’de Bitcoin madenciliği ve Tesla ödeme şartı

Ortaya çıkan yeni detaylarda Çin’de Bitcoin madenciliği yasaklanıyor haberleri farkedildi. Çok fazla elektrik harcandığı için Bitcoin madencileri Çin tarafından ülkeden çıkarılmak isteniyor. Dünyanın en fazla kripto para madencisinin olduğu Çin tarafından alınan bu tavır, fiyatlarda olumsuz etki yaratıyor.

Tesla ile ilgili yaşanan gelişmeler ise yine kripto para dünyasını önemli ölçüde etkiledi. Şirketin Bitcoin varlığının yüzde 90 gibi bir bölümünün yerinde durduğu ifade edildi. Ayrıca Tesla araçlarında Bitcoin ödeme yönteminin kabul edilmesi için daha temiz enerji harcanması talep edildi. Peki siz yaşanan tüm bu gelişmeler hakkında neler düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Kurumsal Şirketlerin 5 Altcoin Tercihi: Bu Kripto Paralar Gelecek Vaadediyor

>> Okul Karnenizi Görmek İstiyorsanız Buraya Tıklayın: E-Okul Karne Erişimi