Kripto Paralarda Bu Hafta Neler Yaşandı (4 – 11 Ekim)

Bitcoin büyük yatırım almaya

Kripto paralarda bu hafta yine oldukça heyecanlı geçti. Her zaman olduğu gibi karşımıza birçok yeni gelişme çıktı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara ve bu haftanın özetine birlikte bakalım.

Dünyanın belki de en çalkantılı konularından birisi de hiç şüphesiz kripto paralardır. Özellikle son dönemlerde bunun bariz bir şekilde öne çıktığını görüyoruz. Kripto para dünyasında Bitcoin 28 bin dolar seviyelerine iğne atıp hemen ardından 56 bin dolara kadar çıkabiliyor. Kısacası bu sektörde her an her şey olabilir.

Kripto paralarda bu hafta: George Soros ve Cem Yılmaz

Kripto para dünyasında bu hafta yaşanan en önemli olaylardan birisi de George Soros oldu. Kendisi Bitcoin aldığını duyurması ile birlikte fiyatlarda önemli bir miktarda artış yaşandı. Bitcoin sadece dakikalar içerisinde 3 bin dolar düzeyinde artış yaşadı. Böylece piyasalar duruma olumlu bir tepki verdi. Aslına bakacak olursak yükseliş ateşini yakmış oldu.

Kripto paralarda bu hafta

Bu haftanın en ilginç konulardan bir diğeri ise Cem Yılmaz ile ilgiliydi. Kripto para dünyası ile aslında pek bir ilgisi olmayan Cem Yılmaz NFT satışı yaptı. 3 farklı NFT sunan ünlü komedyen 5 Ethereum kadar teklif aldı. Aslına bakacak olursak ünlü isimlerin bu tür satışlar yaptığı görülüyor. Ancak şimdiye kadar ciddi talep olmadı.

Kripto para dünyasında dolandırıcılık ve Refik Anadol NFT koleksiyonu

Bu haftaya damgasını vuran en büyük olaylardan birisi de büyük bir dolandırıcılık faaliyeti oldu. Türkiye’de bir grup, NFT projelerini yarattı ve fenomenlerden destek istedi. Kerim Kalender gibi fenomenler destek verince proje birçok alıcı buldu ve yaklaşık 10 milyon TL’lik vurgun ortaya çıktı.

Elbette NFT alanında sadece kötü olaylar yaşanmıyor. Refik Anadol Machine Hallucination isimli NFT koleksiyonunu satışa sundu. İyi bir fiyata alıcı bulduğunu söyleyebiliriz. Bu haftaki kripto para gelişmeleri arasından sizin favoriniz hangisi oldu? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Vitalik Buterin Bitcoin Konusunda Sert Eleştiriler Yaptı: Güvenlik Açığı Oluşuyor

>> Bu yazımızda Binance Referans Programı ve nasıl çalıştığı hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele aldık.