SHIB coin milyoner yaptı: Bu tür kripto paralar güvenilir mi

Çılgın Bitcoin tahmini

SHIB coin milyoner seviyesine kadar yükseltti. Peki bu tam olarak nasıl oldu? Kripto para dünyasından son dönemlerde böyle coin projelerinin artış gösterdiği farkedildi. Hadi gelin konuya biraz daha yakından bakalım.

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin kurumsal yatırımcılara bile güven veriyor. Bu nedenle birçok kripto para yatırımcısı öncelikli olarak Bitcoin tercihinde bulunuyor. Ancak son dönemlerde bazı küçük coin projeleri ciddi miktarlarda kazanç sağlamaya başladı. İlk etapta Dogecoin insanların milyoner olmasına katkıda bulundu.

SHIB coin ise bu dalga da ikinci kripto para olarak karşımıza çıktı. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Dogecoin alan bir adamın milyonlarca dolar kazandığından bahsetmiştik. Şimdi ise başka bir hikaye ortaya çıktı. Bu tür küçük kripto paralarla zengin olan insanların hikayesi giderek artış gösteriyor.

SHIB coin milyoner sayısının artmasını sağlıyor

Dogecoin katili olarak bilinen SHIB coin şu sıralar dünyanın en popüler kripto paraları içerisinde yer alıyor. Birisinin 2020 Ekim ayı içerisinde bu kripto para birimini alması milyoner olmasının başlangıcıydı. Üstelik kenara ayırdığı miktar fazlasıyla küçüktü.

SHIB coin milyoner

Yaklaşık olarak 17 dolarlık SHIB coin alan bu kişi 395 milyar adet kriptoya sahip oldu. O dönem için SHIB neredeyse sıfır dolar değerindeydi. O günlerden şimdiye kadar fiyatında çok sert artışlar yaşandı. Böylece bu adam 17 dolarını yaklaşık olarak 6 milyon dolar seviyesine kadar yükseltti.

Kripto paralarda tartışmalar devam ediyor

Bazıları bu tür küçük kripto para birimlerinin insanları zengin etmesinden memnun. İşte tam da böyle bir nedenden dolayı büyük oranda destek sunuluyor. Fakat bazıları bunun gibi projelerin kripto para camiasına zarar verdiğini düşünüyor. Mesela Ethereum kurucusu bunlar içerisinde yer alıyor. Ona göre böyle projeler sadece manipülasyon amaçlı.

Kripto para dünyası şu sıralar bunun gibi tartışmalara yöneldi. Özellikle bazı kalitesiz projeler sırf popüler olduğu için çok alınıyor. Peki siz bunun gibi projeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Elon Musk kripto paralara sert darbe indirdi: İşte bunu yapmasının nedeni

>> Chia Kripto Para Madenciliği ile 512 GB Bir SSD 6 Haftada Çöpe Dönebilir