Oppo A56s Piyasaya Sürüldü: 3.500₺’lik Canavar!

10.000 TL Altı Telefonlar

Oppo A56s 5G modeli piyasaya sürüldü. İşte uygun fiyatlı Türkiye’ye de giriş yapması beklenen F/P odaklı modelin sunduğu özellikler.

Son zamanlarda çoğu ülkenin 5G desteğine geçmesi ile beraber teknoloji devleri 5G destekli akıllı telefonlar ile karşımıza çıkmaya başladı. Fakat söz konusu modellerinin 4G destekli akıllı telefonlardan daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Hal böyle olunca söz konusu 5G destekli telefon olduğunda, daha çok giriş ve orta segment akıllı telefonlar tercih edilmeye başlandı. Fakat bazı Çinli üreticilerin uygun fiyata sahip 5G telefonlar sunduğunu da belirtelim.

Oppo A56s modelinin de temel amacının, ‘uygun fiyatlı 5G telefon’ olarak piyasaya sürüldüğünü biliyoruz. Fakat ülkemizde dolar bazında değerlendirdiğimizde vergileri de eklediğimiz takdirde, fiyat tarafında henüz ne kadar artacağı belirsiz. Fakat ülkemizde son zamanlarda  Oppo’nun akıllı telefon tarafında model yelpazesinin genişlediğini ve uygun fiyat politikası ile ilerlediğini biliyoruz. Bu yüzden Oppo A56s modeli, ülkemizde rakiplerine göre iddialı bir fiyat ile giriş yapabilir. İşte detaylar.

Oppo A56s Piyasaya Sürüldü: 3.500₺’lik Canavar!

6.56 inçlik damla çentikli tasarım ile gelen model, 720p çözünürlük ve 90 Hz tazeleme oranına sahip. Söz konusu ekranın her ne kadar çözünürlüğü düşük olsa da, kendi segmnetindeki tüm telefonlar ile hemen hemen aynı olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda rakiplerine göre 90 Hz’lik tazeleme oranına sahip olması da önemli bir avantaj.

Oppo A56s

Teknik özellik tarafında ise MediaTek imzası taşıyan Dimensity 810 yongası yer alıyor. Bu işlemciyi desteklemek için ise 8 GB kapasiteli LPDDR4x RAM seçeneğinin olduğunu da ekleyelim. 128 GB ve 256 GB olmak üzere iki farklı depolama alanına da sahip. Arka tarafında 13 + 2 MP olmak üzere ikil kamera kurulumu ile gelen modelin ön tarafında iase 8 MP selfie kamerası yer alıyor.

Fiyatına baktığımızda ise farklı varyantlara bağlı olarak 189$ ve 292$’lık bir fiyat etiketi yer alıyor. Bu fiyatı Türk Lirası’na çevirdiğimizde ise 3.500₺’lik bir fiyat yer alıyor. Vergiler eklendiği takdirde, 7.000 TL’lik bir fiyata sahip olacağını tahmin ediyoruz. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Realme GT Neo 5 Hızlı Şarj Desteği İle Sızdırıldı!