Oppo Reno7 Z 5G Duyuruldu: Reno7 Ailesine Yeni Üye!

Oppo Reno7 Z

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında tanıtılan Oppo Reno7 serisine bir yenisi daha eklendi. İşte ülkemizde de satılması beklenen Oppo Reno7 Z 5G.

Oppo Reno7 serisinin ülkemizde bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Bunun en temel sebebinin ise hem kamera hem işlemci anlamında beklenenin üstünde performans sunan modeller ile karşımıza çıkarken, piyasadaki rakiplerine göre uygun bir fiyattan satışa sunuluyor olması. Reno7 serisine ait yakın zamanda duyurulan Reno7 Z 5G modeli ise yine serinin diğer modellerine benzer bir tasarım ile karşımıza çıkacak. Henüz hakkında fiyat bilgisine sahip olamasak da serinin diğer modellerinden daha ucuz olması bekleniyor. Tabii ki bu bizim tahminlerimiz. Önümüzdeki haftalarda serinin yeni modelin fiyatı resmiyet kazanacaktır. Aynı zamanda söz konusu modelin ülkemize giriş yapması. İşte ilk olarak Tayland’da düzenlenecek olan etkinlikte tanıtılması beklenen, önümüzdeki aylarda ise Türkiye’de tanıtılacağı öngörülen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo Reno7 Z 5G Duyuruldu: Reno7 Ailesine Yeni Üye!

Oppo Reno7 Z

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, ön panelde diğer Oppo modellerinde görmeye alışık olduğumuz delikli ekran tasarımı bizleri karşılıyor. Bu tasarımın sol üst köşesine konumlandırılmış 16 MP çözünürlüğünde bir ön kamera bulunuyor. Ayrıca bu panelin 6.43 inç boyutunda ve 60 Hz tazeleme oranına sahip olduğunu da belirtelim. Genel olarak ekran detaylarını incelediğimizde ince çerçeveler gözümüze çarpıyor. Arka tarafına baktığımızda ise renk geçişlerini hakim olduğu gökkuşağı tasarımı bizleri karşılıyor.

Oppo Reno7 Z

Kamera tarafında ise üçlü kamera kurulumu bulunurken, bu kameralar 64 MP ana kamera 2 MP monokrom kamera ve 2 MP derinlik sensörü olarak sıralanmış durumda. Bununla beraber cihazın bazı teknik özellikleri sızdırıldı. 5G desteğine sahip olması beklenen model Qualcomm imzalı Snapdragon 695 yongası ile geliyor. 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama seçenekleri ile satılması bekleniyor.

Tabii ki resmi lansman gerçekleştiğinde söz konusu modelin diğer RAM ve dahili depolama varyantları ile ortaya çıkacaktır. Eğer bu depolama yetmez diyorsanız 1 TB‘a kadar genişletilebilen hafıza kartı desteği de bulunuyor.

İlgili Haberler

>> Yeni HTC Amiral Gemisi Telefon Geliyor! İşte Detaylar

>> Elden Ring ‘te Pause, Yani Oyunu Durdurma İşlemi Nasıl Yapılır?