Piyasaya Çıkacak Oyunlar Rehberinde Bu Hafta: 3 – 9 Mayıs

Piyasaya Çıkacak Oyunlar rehberimizin bu haftaki bölümü dört oyundan oluşuyor

Bu hafta piyasaya çıkacak oyunlar rehberimizde dört önemli oyun yer alıyor. İşte önümüzdeki hafta içinde oyuncularla buluşacak dört önemli oyun.

Sayri: The Beginning (PC) – 4 Mayıs

Sayri: The Beginning, Wholesome Games Direct 2020 imzalı heyecan verici yeni bir oyun daha. Kısacası bu oyunda, evinden kaçan ilginç ve bilmediği bir gezegene düşerek orada mahzur kalan sevimli Ayris’i oynuyoruz.

Yapımcılar özellikle bu oyunu “sıcak bir kucaklaşmanın oyun karşılığı” diye tanımlıyor. Bununla birlikte canlı renklerle dolu masalsı bir yapım olacağı oyunun yayınlanan görüntülerinde göze çarpıyor. Kahramanımız bu güzel gezegeni kolayca benimseyerek evi olarak adlandırıyor.

Sonuçta bu yolculuk çok kolay olmuyor. Oyunda karşınıza birçok zorluk çıkıyor ve sırları keşfetmeye çalışıyorsunuz. Bu sırada yeni yeteneker edinip telekinetik güçler kazanıyorsunuz. Lakin bunun aksine oyundaki en temek mekanik ise arkadaş edinmek.

The Colonists (PlayStation 4, Xbox One, Switch) – 4 Mayıs

The Colonists, The Settlers ve Anno gibi klasik oyunlardan esinlenen keyifli bir yapım. Oyundaki amacımız bir yerleşim birimi kurmak. Oyunda rastgele oluşan haritalarda yerleşkeler kurmaya çalışıyoruz. Üstelik diğer oyuncuların oluşturduğu yapılarla da karşılaşabiliyoruz. Ayrıca oyunda yer alan sandbox modu da hiçbir sınır olmadan size kendi dünyanızı ve koloninizi kurmayı sağlıyor.

Skate City (PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC) – 6 Mayıs

Mobil tarafta ünlenen kaykay oyunu geleneksel platformlarımıza da çıkışını gerçekleştiriyor. Oyun ilk olarak 2019’da Apple Arcade’e özel olarak çıktı. Tony Hawk oyunlarından esinlendiği açık olan yapım simülasyon ile arcade arası bir oynanışa sahip. Ayrıca oyunun dokunmatik ekranda sunduğu inanılmaz iyi oynanış da takdir toplamıştı.

Bu oyun Oslo, Norway, Barcelona ve Los Angeles gibi birçok önemli şehirde kaykayınızla hünerlerinizi gösterme şansı veriyor. Oyunun her seviyesinde dünyanın popüler kaykay noktalarına gitme şansınız var.

Resident Evil Village (PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC) – 7 Mayıs

Son olarak bu haftanın büyük bombası Resident Evil’ın en son oyunu Village. Hayatta kalma ve korku türünün en efsane yapımlarından Resident Evil 8. oyunu ile bu hafta karşımıza çıkıyor.

Bir önceki oyunda yaşanan trajik olayları takip eden süreci bu oyun takip ediyor. Ethan Winters eşi ile huzuru yeniden ararken Resident Evil’in efsane kahramanı Chris Redfield ile karşılaşıyorlar. Bunun sonucunda kahramanımız kendini Avrupa’da hiç bilmediği bir köyde buluyor ve olaylar gelişiyor.

Diğer haberler:

>> FIFA 21 Sonunda EA Play ve Xbox Game Pass Kullanıcılarına Geliyor

>> Black Shark 4 küresel pazarda ön sipariş için hazır: Fiyat performans canavarı