Poco M4 5G Türkiye Yolcusu: Orta Segmentte Rakip Tanımaz!

Poco M4 5G modeli sızdırıldı. İşte Türkiye’ye de gelmesi beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar

Xiaomi’nin alt markası Poco, bir süredir ülkemizde resmi olarak hizmet veriyor. Genel olarak fiyat performans odaklı akıllı telefonları ile karşımıza çıktığını da belirtelim. Poco M serisi ise genellikle orta segment modelleri ile geliyor. Yakında karşımıza çıkması beklenen Poco M4 5G modeli hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. İşte Türkiye’ye de gelmesi beklenen uygun fiyatlı model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Poco M4 5G Türkiye Yolcusu: Orta Segmentte Rakip Tanımaz!

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde ön panelinde son derece ince çerçevelerin bizleri karşıladığını söyleyebiliriz. Genellikle uygun fiyatlı akıllı telefonlarda bu kadar ince çerçeveler görünmüyordu. Fakat Poco’nun, M4 5G modelinde bu kadar ince çerçevelere sahip bir model ile gelecek olması, önemli bir avantaj. Ayrıca bu ekranın damla çentikli bir yapıya sahip olduğunu da belirtelim. 6.58 inçlik IPS LCD panel ise 90 Hz tazeleme oranı sunuyor.

Poco M4 5G

Cihazın arka tarafına baktığımız zaman ikili kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Orta segment bir modelde iki ana kameranın karşımıza çıkıyor olması dezavantaj. Çünkü Çinli markalar taraından piyasaya sürülen akıllı telefonların en az üç kamera ile geldiğini biliyoruz. Fakat bu kameralar 50 MP ana kamera 2 MP derinlik kamerası olarak sunuluyor. Ön panelde bulunan kamera ise 8 MP çözünürlüğünde.

Poco M4 5G

İşlemci tarafına baktığımızda ise MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 700 yongasını bizleri karşıladığını söylemeliyiz. Seirnin önceki modelinde Dimensity 810 kullanılmaktaydı. 5G destekli akıllı telefonlarda genelde uygun fiyatlı modellerde sıklıkla gördüğümüz bir işlemci olduğunu belirtelim. 5000 mAh’lik pil sunan Poco M4 5G, 18W hızlı şarj desteğine de sahip. Yeni modelin ne zaman Türkiye’ye geleceğine dair henüz ortaya çıkan bir ayrıntı bulunmuyor. Fakat global tanıtımı gerçekleştikten haftalar sonra Türkiye’ye ne zaman geleceği hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S22 FE Bu Sene Gelmeyecek: İşte Sebebi!

>> Apple Uygulamaları App Store Üzerinden Kaldırılıyor