Poco X5 Performans Canavarı Olacak!

Poco X5

Poco X5 GeekBench listelerinde görüntülendi. İşte ülkemizde de satışa sunulacak olan fiyat performans odaklı yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Poco X serisi modellerinin, fiyat performans odaklı akıllı telefonlar olarak ülkemizde satışa sunulduğunu biliyoruz. Türkiye’de son satışa sunulan Poco X4 Pro 5G mdoeli, hem uygun fiyatı hem de güçlü işlemcisi ile ilgi odağı haline gelmişti. Tabii ki 5G desteğine sahip olması da cabası. Önümüzdeki aylarda Türkiye’ye giriş yapması beklenen Poco X5 modeli, Geekbench listelerinde görüntülendi. İşte yeni model hakkında ortay çıkan tüm ayrıntılar.

Poco X5 Performans Canavarı Olacak!

Poco X5 modelinin tanıtımının bir hayli yakın olduğunu tahmin ediyoruz. Özellikle Geekbench listelerinde de ortaya çıkmasıyla yakında tanıtılacağını söyleyebiliriz. Fakat global lansman yakın olsa da Türkiye ihtimali hakkında henüz ortaya çıkan net bir detay bulunmuyor. Çünkü genellikle global lamandan aylar sonra Türkiye’ye giriş yaptığı için söz konusu modelinin Türkiye’ye girişinin yakın olmadığını söyleyebiliriz. Ortaya çıkan Geekbench sonuçlarını incelediğimizde 22111317PG model numarasına sahip Poco X5 modelinin teknik özelliklerinin sunulduğunu görmekteyiz.

Poco X5

Tek çekirdeklide 693, çok çekirdeklide ise 2.113 puan alan modelin, performansının tatmin edici olacağını öngörüyoruz. Genellikle Poco’nun X serisi modelleri uygun fiyatlı ve performans odaklı modeller olarak karşımıza çıkıyor. Sızdırılan belgelere göre Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 695 yonga setine sahip olan model, 8 GB RAM ile bu işlemciyi destekleyecek. Piyasada Poco’nun X4 Pro 5G modelinin de aynı işlemci ile geldiğini biliyoruz. Performans testlerinde de tatmin edici sonuçlar veren modeli uzun kullanımda kullanıcıları üzmeyecektir.

Fiyat tarafına baktığımızda ise aynı işlemci ile gelen X4 Pro 5G modelinin 9.800₺’lik  bir fiyat etiketi karşımıza çıkıyor. Eğer X5 modeli de benzer bir fiyat etiketinden satışa sunulursa, makul olacağını söyleyebiliriz. Tabi iki X4 Pro 5G modeline göre de sunduğu farklı özellikler olacaktır. Fakat genel olarak işlemci bazında bir yorum yapacak olursak, 10.000₺ civarında bir fiyat etiketine sahip olacağını söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Facebook Messenger’a Yeni Özellikler! Kimse Sizi Göremez!