Samsung Galaxy S23 Ultra Gece Modu İle Fark Yaratacak!

Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra modeli ile çekilmiş olan gece modu örnekleri sevenlerini büyüledi. İşte önümüzdeki hafta tanıtılması beklenen yeni model hakkında tüm detaylar.

Önümüzdeki hafta Samsung Galaxy S23 serisinin tanıtılacağını biliyoruz. Söz konusu seri ile birlikte her yıl olduğu gibi bu yıl da 3 farklı model piyasaya sürülecek. Bu modeller Samsung Galaxy S23, S23+ ve S23 Ultra modelleri olacak. Tanıtıma günler kala Samsung Galaxy S23 Ultra modelinin gece modu özelliği ile çekildiği iddia edilen fotoğraflar paylaşıştı. Genel olarak fotoğrafları değerlendirdiğimizde 2023 yılının en iyi gece fotoğrafını çeken bir akıllı telefonun yolda olduğunu söyleyebiliriz. İşte ülkemizde de giriş yapacak yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Samsung Galaxy S23 Ultra Gece Modu İle Fark Yaratacak!

Galaxy S23 Ultra Galaxy S23 Ultra

İlk olarak Samsun Galaxy S23 Ultra modeli ile çekildiği iddia edilen gece modu fotoğrafını incelediğimizde gece modu kapalıyke4n hiçbir detayın anlaşılmadığını örmekteyiz. Fakat Ultra gece modu olacak adlandırılacak yeni modda, yıldızların daha çok belli olduğunu, aynı zamanda önceki fotoğrafta çok da belli olmayan yaprakların artık renklerinin dahi anlaşıldığını görüyoruz. Tabii ki bu fotoğrafların başarılı olmasındaki asıl temel sebep uzun pozlama modu sayesinde gerçekleşecektir. Bununla beraber yazılımsa destek sayeminse de aydınlatma işleminin gerçekleştirildiğini tahmin ediyoruz.

Galaxy S23 Ultra

Galaxy S23 Ultra

Daha aydınlık bir ortamda fakat yine düşük ışıkta çekilen bir fotoğrafı değerlendirdiğimizde ise, yine yapay zeka sayesinde ortamın aydınlatıldığına dikkat çekiliyor. Fakat bu detayda en çok dikkat etmemiz gereken konunun, uzun pozlama ve yapay zekanın devreye girdiği Ultra gece modunda bile ayrıntı kalitesinin hala yüksekte kaldığını belirtelim. Genellikle gece modu ile çekilen fotoğraflarda ayrıntıların kalitesi düşmekte. Fakat Samsung Galaxy S23 Ultra modelinde bu sorunun da üstesinden gelecek, gece karanlığında bile yüksek ayrıntılı fotoğraflar üretmeyi başarmış durumda.

Söz konusu örenmekte bir diğer dikkatimizi çeken konu ise renk doğruluğu. Samsung lenslerinin renk doğruluğu konusunda başarılı bir marka olduğunu biliyoruz. Samsung, Galaxy S23 Ultra modelini gece çekiminde dahi bu renk doğruluğunu koruyabilmiş durumda. Bu yüzden gece çekimlerinde, renklerin yapay zeka sayesinde çok başarılı bir şekilde işlendiğini rahatlıkla söylemek mümkün.

İlgili Haberler

>> Facebook Messenger’a Yeni Özellikler! Kimse Sizi Göremez!