Realme GT Neo3 150W Şarj İle Piyasanın Kralı Olacak!

Realme GT Neo 5

Realme tarafında yayınlanan teaser görüntülerinde Realme GT Neo3 modelinin 150W hızlı şarj ile piyasaya sürüleceği kesinleşti. İşte Türkiye’de satışa sunulacağına dair de sızıntılar olan yeni model hakkında ortaya çıkan ilk detaylar.

Son zamanlarda akıllı telefonlara farklı özelliklerin ve farklı teknolojilerin eklendiğini biliyoruz. Fakat bu özelliklerin sürdürülebilir olması kullanıcıların en temel amacı. Örneğin çok iyi fotoğraf çeken bir telefonun şarj ömrü çok kısa sürerse kullanıcılar tarafından tercih edilmeyen bir model olacaktır. Bu yüzden çoğu teknolojinin uzun şarj ömrüne sahip bir telefondan geçeceğini söyleyebiliriz. Çoğu teknoloji devi, uzun süreli telefon kullanımının büyük bataryadan geçeceğini düşünerek devasa bataryaya sahip telefonlar ile karşımıza çıktı. Fakat bir telefonun büyük bataryaya sahip olması beraberinde dezavantajları getirdi. Genellikle büyük bataryalı telefonların, batarya dışındaki özelliklerinin pek de iyi olmadığını gözlemledik.

Son yıllarda ise büyük bataryadan ziyade hızlı şarj özelliğinin uzun süreli telefon kullanımı hususunda daha verimli olacağı saptandı. Yakında karşımıza çıkacak Realme GT Neo3 modeli ise 150W hızlı şarj desteği ile kullanıcıların karşısına sunulacak. İşte marka tarafından en önemli özelliği resmileşen yeni model hakkında tüm detaylar.

Realme GT Neo3 150W Şarj İle Piyasanın Kralı Olacak!

Realme GT Neo3

Realme GT Neo3 4500 mAh batarya kapasitesi ile sunulacak. Kullanıcıların karşısına çıkması beklenen Ultra Hızlı Şarj Teknolojisi sayesinde, söz konusu model 5 dakikada %0’dan %100’e şarj olabilecek. Muhtemelen 15-20 dakikalık şarj ile tam şarj mümkün hale gelecek.

150W hızlı şarj teknolojisinin birçok avantajı bulunuyor. Örneğin bitmiş bir şarj ile evde oturuyorsunuz ve aniden telefon ile dışarı çıkmanız gerekli. 5 dakikalık şarj ile dahi günü kurtaracak kadar şarj kapasitesi elde edebiliyorsunuz. Zaten Realme modellerinin pil sağlığı konusunda iyi olduğunu biliyoruz. 5 Dakikalık şarj ile bu kadar uzun bir kullanım ömrü edebilmek ise önemli bir avantaj.

Yakın tarihte ise OnePlus’un 160W hızlı şarj teknolojisi gündemdeydi. Artık her segmentten akıllı telefon modellerinin hızlı şarj teknolojisine sahip olması önemli bir avantaj. Realme ise günler sonra bu teknolojiye sahip olan modelini kullanıcıların beğenisine sunacak.

İlgili Haberler

>> Bekarlar Günü kolileri insansız araçlarla teslim edildigünü fırsatları

>> Kripto Para Piyasalarında Bu Hafta Neler Yaşandı? (9 – 16 Kasım 2021)