Redmi Note 11 serisi tanıtıldı: Bu fiyata bu performans

Redmi Note 11
Xiaomi’nin uygun fiyatlı modeli Redmi Note 11 tanıtıldı. İşte yeni modelin fiyatı ve kullanıcılara sunduğu özellikler. ülkemizde de satışa sunulacak.
Son zamanlarda ülkemizde fiyat performans odaklı akıllı telefonlara olan ilginin bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle ülkemizde son 2 yılda artan dolar kuru ve artan vergiler sebebiyle orta segment akıllı telefonlara olan ilgi artmış durumda. Bu orta segment akıllı telefon modellerine ilaç gibi gelen Redmi Note serisi, son yıllardaki en çok ilgi gören cihazlar arasında adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Redmi Note serisi yıllardır orta segmentin kralı olarak anılan bir seri. Özellikle Yakın zamanda ülkemizde de satışa sunulan Redmi Note 10 serisinin uygun fiyatı ve 4G ve 5G destekli seçenekleri ile ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Yakında ülkemizde de satışa sunulması beklenen Redmi Note 11 serisi nihayet tanıtıldı. İşte uzun zamandır hakkında yazılıp silineni uygun fiyatı ile ortaya çıkan yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Redmi Note 11 serisi tanıtıldı: Bu fiyata bu performans

Yeni modelin ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, arka panelinde serinin önceki modellerine benzer bir kamera tasarımının olduğunu söyleyebiliriz. Serinin Pro ve Pro Plus modelinde 108 MP ana kamera bulunuyor. Bunula beraber söz konusu kameraya, 8 MP ve 2 MP iki adet kamera daha eşlik ediyor. Fakat serinin en uygun fiyatlı model Redmi Note 11 modelinde, 50 MP ve 8 MP olmak üzere iki kamera bulunuyor. Serinin üç modelinin de ön tarafında 16 MP’lik lens bulunuyor.
Redmi Note 11
Serinin uygun fiyatlı modeli Redmi Note 11’de Dimensity 210 yongası bizleri karşılıyor. Ayrıca söz konusu modelin 4/128GB, 6/128GB, 8/128GG ve 8/256GB varyantlarının olacağını da belirtelim. Ekran tarafına baktığımızda ise Redmi Note 11 modelinde 90 Hz ekranın karşımıza çıktığı görülürken, diğer iki modelde 120 Hz tazeleme oranına sahip panel bizleri karşılıyor. Serinin Pro ve Pro Plus modelinde kullanılacak olan yonga seti ise Dimensity 920.
Redmi Note 11
Serinin Pro ve Pro Plus modellerin arasındaki en temel farklar, pil tarafından geliyor. Pro Plus modeli, 15 dakikada %100 şarjı amaçlayan 120 Hz tazeleme oranına sahip 4.500 mAh’lık pil ile kullanıcılarını karşılarken, Note 11 Pro’da 5.160 mAh’lik pil bulunuyor. Bu pildeki hızlı şarj desteği ise yalnızca 67W.
Fiyatlara geldiğimiz zaman Redmi Note 11 185 dolar, 11 Pro 265 dolar, 11 Pro Plus ise 310 dolara satılacak. Ülkemizde de satışa sunulması beklenen serinin piyasaya göre uygun fiyattan satışa sunulması bekleniyor.