Samsung, 19 Kasım tarihinde yeni yonga seti ile karşımıza çıkacak

Samsung Exynos
Samsung, 19 Kasım tarihinde yeni Exynos yonga setini kullanıcıların beğenisine sunacak. İşte yeni işlemci hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.
Samsung’un Exynos işlemcilerinin her segmentte karşımıza çıkan cihazda kullanıldığını söyleyebiliriz. Son zamanlarda tanıtılan Exynos işlemcilerinin, geçtiğimiz yıllara kıyasla daha iyi performans gösterdiğini de görmekteyiz. Samsung’un yakında kullanıcıların karşısına çıkaracağı yeni Exynos işlemcisi ise. daha çok uygun fiyatlı telefonlarda karşımıza çıkacak. Bununla beraber yeni yonga seti hakkında bazı teknik özellikler de sızdırılmış durumda. Samsung’un ismi Exynos 1280 olacağı düşünülen yeni işlemcisi hakkında ortaya çıkan detaylar haberimizde. İşte ayrıntılar.

Samsung, 19 Kasım tarihinde yeni yonga seti ile karşımıza çıkacak.

Samsung yonga seti

Ortaya çıkan ilk detayları incelediğimizde, yeni işlemcinin Exynos 1080 yoncasının halefi olarak karşımıza çıkacağı düşünülüyor. Yani söz konusu işlemci, Exynos 1080 işlemcisi ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olacak. Muhtemelen yeni seri olarak tanıtılacak bir işlemci olduğu için, transistörler arası mesafesi daha kısa olacaktır.
Bununla beraber yeni işlemcinin ismi hakkında da bazı sızıntılar mevcut. İddialara göre Exynos 1080’in halefi olarak sunulacak model, Exnynos 1280 ismi ile karşımıza çıkacak. Ayrıca bu işlemcinin, diğer Exynos işlemcilerinden önemli bir farkı bulunuyor. Exynos 1280 olarak adlandırılacağı düşünülen yeni işlemcinin grafik işlemcisi AMD olacak. Yani geçmişteki Exynos işlemcilerine kıyasla yeni işlemciler AMD grafik işlemcisi karşımıza çıkacak. Bu durumun grafik odaklı işlemlerde sorun yaratıp yaratmayacağını veya ekstra performans gösterip göstermeyeceği ise henüz belirsiz.
Bununla beraber yeni işlemcinin, yalnızca Samsung modellerinde kullanılıp kullanılmayacağı da henüz belli değil. Farklı markaların cihazlarında da yeni Exynos işlemcisini görmemiz muhtemel.
Samsung’un yeni Exynos işlemci hakkında aktarılanlar bu kadar. Önümüzdeki günlerde yeni işlemciyi ilk göreceğimiz modeller hakkında da sızıntılar ortaya çıkacaktır. Bununla beraber söz konusu işlemcinin performans testleri de gün yüzüne çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.
İlgili Haberler