Samsung Exynos 2200 işlemcisi Geekbench’te ortaya çıktı: Yeni performans canavarı!

Samsung Exynos

Samsung Exynos 2200 işlemcisi Geekbench listelerinde görüntülendi. İşte yeni yonga seti hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Samsung’un Exynos işlemcileri, genellikle amiral gemisi Samsung modellerinin Türkiye gibi bölgelerde satılan cihazlarında yer alıyor Örneğin Samsung Galaxy S21 serisi Qualcomm bir işlemci ile dünyaya sunulurken, Türkiye gibi birkaç ülke ise Samsung’un yapımı olan Exynos işlemci ile karşımıza çıkıyor. Söz konusu amiral gemisi bir model olduğunda kafa kafaya gelen iki işlemcilerin benzer performansa sahip olması isteniyor. Fakat bugüne kadar genellikle Qualcomm işlemcisi Türkiye’de satılan Exynos işlemcili Samsung modellerinden daha yüksek performansa sahip. Fakat yakında sunulacak olan Exynos 2200 işlemcisi yeni çıkacak Qualcomm işlemcisinden daha güçlü olabilir. İşte detaylar.

Samsung Exynos 2200 işlemcisi Geekbench’te ortaya çıktı: Yeni performans canavarı!

Samsung Galaxy S21 serisi modellerinin ülkemizde satışa sunulan cihazlarında her sene olduğu gibi bu sene de Exynos işlemcisi kullanılmıştı. Birçok haber kaynağı Samsung Galaxy S21 modeli ile sunulacak olan Exynos işlemcisinin Qualcomm işlemcisinden daha güçlü olacağını iddia etmişti. Fakat performans testlerine baktığımız zaman Qualcomm Snapdragon 888 işlemcisinin Exynos işlemcilerine fark attığını ve hala zirvede olduğunu görmekteyiz. Fakat her sene olduğu gibi bu sene de Exynos 2200 işlemcisinin yakında piyasaya sürülecek Snapdragon 898 işlemcisinden daha güçlü olacağı iddia ediliyor.

Samsung Exynos 2200 işlemcisi

Geekbench listelerinde ortaya çıkan Samsung modelinin Exynos 2200 işlemcisinden güç aldığı görülüyor. Bu model tek çekirdeklide 1073, çok çekirdekli de 3389 puan almış durumda. Galaxy S22 Plus modeli ile karşımıza çıkacak Exynos 2200 işlemcisinin Snapdragon 898den daha güçlü olacağı iddia ediliyor. Ayrıca yeni işlemci, grafik tarafında AMD yapımı bir grafik işlemcisi kullanacak.

Exynos 2200 yonga setini ilk olarak S22 serisi ile birlikte göreceğiz. Muhtemelen söz konusu işlemci kullanacak olan Samsung modelinin Türkiye versiyonu bu işlemciye sahip olacaktır. Önümüzdeki günlerde yeni işlemci hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Eylül ayı itibariyle tanıtılacak telefonlar tam liste: Bu liste can yakar!

>> Samsung Galaxy Z Flip 3: Samsung’un Kapaklı Amiral Gemisi, Şimdiye Kadarki En Ucuz Katlanır Telefon