Kripto Paralarda Bu Hafta Heyecan Doruktaydı: Para Buhar Oldu (7 – 14 Eylül)

Bitcoin düşüş nedeni

Kripto paralarda bu hafta tahmin edilenden çok daha heyecanlı geçti. Hadi gelin hem bu haberlere hem de diğer detaylara birlikte göz atalım.

Dünyanın en hareketli sektörlerinden bir tanesi olarak bilinen kripto para borsaları hem çok konuşuluyor hem de ön plana çıkıyor. Ayrıca kripto paraların tamamı sert ivmeler gösterebiliyor. Durum böyle olunca heyecan her zaman için dorukta diyebiliriz. Bu hafta yaşananlar gerçekten de bu kadar da olmaz dedirtecek türdendi.

Kripto paralarda bu hafta: El Salvador eylemleri ve Binance Türkiye

El Salvador bugünlerde dünyanın en fazla tartışılan ülkeleri arasında yer alıyor. Haftanın en fazla konuşulan ve tartışılan ülkesi olarak ön plana çıktı. Bunun nedeni ise elbette aldığı Bitcoin kararıydı. Bu ülkede Bitcoin resmi para birimi olunca eylemler başladı. Devam eden eylemler ile birlikte devlet başkanı zor durumda kaldı. Ancak bu eylemlerin çok yüksek çaplı olmadığını baştan belirtelim.

Kripto paralarda bu hafta

Bu haftanın en fazla tartışılan bir diğer konusu ise Binance Türkiye ile ilgili. Ortaya atılan bir iddiaya göre Türkiye’den bir yatırımcı 240 bin dolarından oldu. Bu vatandaş Binance Türkiye platformuna 240 bin dolar gönderdi. Binance tarafından yapılan açıklamada ise paranın başka bir yere aktarıldığı ifade edildi. Böylece bu vatandaşın iddiası çürütülmüş oldu. Ancak kafalarda yine de bazı soru işaretleri var.

Kripto paralarda güncellemeler devam ediyor

Kripto para dünyasında güncellemeler önemli bir yere sahip. Eğer herhangi bir dijital varlık düzenli olarak güncelleme alıyorsa büyümeye daha meyilli oluyor. Bu konuda en çok öne çıkan iki kripto para birimi Ethereum ve Cardano. Özellikle Cardano sürekli olarak yeni güncellemeler ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. 12 Eylül’de yapılan yeni güncelleme ile birlikte fiyatında bir miktar yükseliş görüldü.

Kripto para dünyası her hafta bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Sizler için düzenli olarak haftalık kripto para haberlerini toplu bir şekilde vermeye devam ediyoruz, bizi takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Boğa Sezonu Ne Zaman Sona Erecek: Analistler Açıkladı

>> En Fazla Yükselecek Kripto Paralar Bakın Hangileri Olacak: Analistler Yorumladı