Samsung Galaxy A23 Sızdırıldı: Orta Segmente Yeni Kral!

Galaxy A23 5G

Samsung Galaxy A23 modeli hakkında yeni detaylar belli oldu. İşte ülkemizde uygun fiyata satılması beklenen yeni model hakkında tüm detaylar.

Samsung her sene Galaxy A serisine ait farklı modeller piyasaya sürüyor. Örneğin geçtiğimiz yıl Galaxy A32 A52 ve A72 gibi modeller piyasaya sürülmüştü. Söz konusu modeller her bütçeye hitap eden cihazlar olarak karşımıza çıkıyor. Galaxy A23 modeli ise seriye ait en uygun fiyatlı model olarak karşımıza çıkacak.

Genel olarak piyasadaki akıllı telefon fiyatlarını değerlendirdiğimizde, yüksek fiyata sahip bir akıllı telefon olarak algılanabilir. Fakat 90 Hz tazeleme oranına sahip ekran ve güçlü bir işlemciye sahip bir akıllı telefon olarak değerlendirirsek, piyasadaki modellere göre uygun fiyattan satışa sunabileceğini söyleyebiliriz. Giriş orta segment arası bir model olarak sunulacak Galaxy A23 hakkında ilk sızıntılar belli oldu. Tasarım detayları ortaya çıkan modelin teknik özelliklerine dair de bazı sızıntılar ortaya çıktı. İşte uygun fiyatlı A serisinin yeni üyesi hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy A23 Sızdırıldı: Orta Segmente Yeni Kral!

Galaxy A23

İlk olarak yeni modelin tasarım detaylarını incelediğimizde, dörtlü kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Genel olarak arka kapağına baktığımızda, diğer A serisi modellerine benzer bir yapının karşımıza çıktığını görmekteyiz. Bu kameralar ise, 50 MP ana kamera, 8 MP Ultra geniş açılı kamera, ve iki adet 2 MP yardımcı lensin olacağı biliniyor. Ön tarafında bulunan damla çentikli ekran tasarımında ise 6.4 inç büyüklüğünde olacak.

Galaxy A23

Söz konusu modelin hem 5G hem de 4G destekli versiyonu gelmesi bekleniyor. İki model arasındaki en temel fark ise, söz konusu modellerin farklı işlemciler kullanıyor olması. Bununla beraber serinin 4G destekli versiyonu 5G’ye göre çok daha ucuz olacak. Haliyle ülkemizde satışa sunulması beklenen 4G modelin de ilgi görmesi bekleniyor.

Serinin 4G destekli versiyonu Qualcomm imzalı Snapdragon 680 işlemcisinden güç alacak. Ayrıca bu işlemciyi ise 4GB RAM ile destekleyecek. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye ihtimali üzerine yeni sızıntılar gerçekleşecektir. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Apple çalışanları isyan bayrağı çekti: İlginç gelişmeler yaşanıyor

>> Realme Yakında Dünyanın En Hızlı Akıllı Telefon Şarjını Kullanıcıların Beğenisine Sunacak!