Samsung Galaxy S22 Düşürme Testinde Sınıfta Kaldı

En Güçlü 5 Telefon

Samsung Galaxy S22 modeline düşürme testi uygulandı. İşte sınıfı geçemeyen Samsung’un amiral gemisi modelinin videosu.

Bildiğin üzere geçtiğimiz aylarda Samsung Galaxy S22 serisini tanıttı. S22 serisi ile karşımıza çıkan üç modelin bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Ülkemiz bazında değerlendirdiğimizde son zamanlarda artan dolar kurundan dolayı bir hayli yüksek fiyata piyasaya çıkmış olsa da, genel olarak serinin önceki modelleri ile aynı fiyata sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle serinin Ultra modelinde kullanılan S Pen özelliğinin bizi Note serisine götürdüğünü söyleyebiliriz.

Serinin vanilya modeli olarak bilinen Galaxy S22 modelini incelediğimizde, son derece ince çerçevelere sahip olan bir panel karşımıza çıkıyordu. Gorilla Glass Victus+ teknolojisinden yararlanan modelin ekranın çok sağlam olduğu öne sürülmüştü. Bir YouTube kanalı tarafından sağlamlık testine tabi tutulan modelin, ekran tarafında sınıfta kaldığını söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy S22 Düşürme Testinde Sınıfta Kaldı

Paylaşılan videoyu incelediğimizde Gorilla Glass Victus+ teknolojisine sahip olan akıllı telefon, ilk olarak bel cezasından düşürüldüğünü görmekteyiz. Bel hizasından düşürüldüğü takdirde, daha ilk düşürmede ekranın köşesinden çatlıyor. Bu da Gorilla Glass Victus+ teknolojisinin henüz bel hizasından sert bir zemine düşen bir akıllı telefon için yetersiz bir teknoloji olduğunu görmekteyiz. Daha sonrasında ise yine bel hizasından kasasının üzerine düşürülen modelin, kasasında herhangi bir aşınma veya ezilme görülmedi.

Fakat daha sonrasında yapılan ekranın üzerine düşürülen testlere baktığımızda göğüs hizasından düşürülen Gablaxy S22 modelinin, camı daha çok çatlıyor. Videonun ilerleyen kısımlarında kafa hizasından düşürülen Galaxy S22 modelinin yanlarının bir hayli ezildiğini görmekteyiz. Aynı zamanda arka tarafındaki cam panel de çatlıyor. Genel olarak değerlendirdiğimizde Gorillla Glass Victus+ teknolojisi, bir amiral gemisi modeline göre yetersiz kalıyor.

Ülkemizde de söz konusu modelin fiyatı pahalı olduğu için iyi bir kılıf ve sağlam bir kırılmaz cam ile kullanmak gerekecektir. Önümüzdeki günlerde serinin diğer modellerinin de sağlamlık testi ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler:

>> Apple iOS 15.4 Ne Zaman Geliyor, Hangi Özellikleri Sunuyor?

>> Kimler Daha Çok Para Harcıyor? Android Kullanıcıları Mı Yoksa iOS Kullanıcıları Mı?