Samsung Galaxy S23 Ultra Piyasanın En İyi Kamerasına Sahip Olacak!

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 Ultra modelinin 200 MP çözünürlüğünde kamera ile geleceği kesinleşti. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung’un ISOCELL lensleri, üstün teknolojiler kullanarak, minimum kamera çıkıntısı ile maksimum performansı sunmayı amaçlıyor. Öyle ki Samsung tarafından, ileride insan gözü ile aynı kaliteye sahip lensler üretebileceklerini duyurdu. Fakat şu anlık 100 MP ve 200 MP‘lik lensler gündemde. Yakın zamanda Samsung’un ISOCELL lensleri ile alakaları yapılan açıklamalarda, Samsung için 200 MP’lik kameralı akıllı telefonların hayal olmadığına, yakında tanıtılacak olan Samsung modellerinde 200 MP daha daha yüksek çözünürlüğe sahip kameraların karşımıza çıkacağına dair açıklamalar yapılmıştı.

Sonunda aylar öncesine karşımıza çıkan sızıntıları kanıtlayacak nitelikte haberler ortaya çıktı. İddialara göre Samsung’un Galaxy S23 modelinde, ISOCELL HP1 lensi kullanılabilir. Yakında tanıtılması beklenen bu lensin ise 200 MP çözünürlüğüne sahip olması bekleniyor.

Samsung Galaxy S23 Ultra Piyasanın En İyi Kamerasına Sahip Olacak!

Geçtiğimiz aylarda Samsung’un, Galaxy S23 Ultra modelinde 200 MP çözünürlüğünde lens kullanacağına dair birçok sızıntı ortaya çıkmıştı. Fakat henüz bir kesinlik söz konusu değildi. Sonunda yeni modelin 200 MP lense sahip olacağı kesinleşti. Samsung, Galaxy S23 Ultra ile birlikte en yüksek çözünürlüklü telefonunun piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yüksek çözünürlüklü lenslerin önemli avantajlarının olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle baskı kalitesi tarafında önemli farklar sunacak olan model, ortaya çıkan diğer kamera özellikleri ile de sevenlerini heyecanlandırıyor.

Galaxy S23 Ultra

Söz konusu lense sahip ilk telefon, geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülmüştü. Vivo tarafından piyasaya sürülen X30 Pro modeli, 200 MP kamera çözünürlüğüne sahip ilk akıllı telefon olarak tarihe geçmişti. Önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi beklenen yeni model ise, Samsung’un 200 MP kamera çözünürlüğüne sahip ilk akıllı telefonunu piyasaya sürecek. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Samsung Galaxy S23 serisi hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Fakat genel olarak değerlendiğimizde, artık yüksek çözünürlüklü lenslerin baskı dışında herhangi ir işe yaramadığını söyleyebiliriz. Kullanıcılar ise bu durumun farkında olduğu için özellikle 150 MP, 200 MP gibi markaların pazarlama stratejilerine ne yazık ki kanmıyor. Umarız Samsung’un S23 Ultra modelinde, yüksek çözünürlüklü lens dışında sunacağı performans da tatmin edecektir.

İlgili Haberler

>> Haftalık Telefon Haberleri (4 Eylül 2022-11 Eylül 2022)