Samsung Galaxy Watch 6 Modelinin Pili Bitmeyecek!

Samsung Galaxy Watch 6

Samsung Galaxy Watch 6 serisi pil kapasiteleri ile ortaya çıktı. İşte önümüzdeki ay tanıtılacak yeni modeller hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Samsung’un Galaxy Watch 5 serisi tanıtılmıştı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da seriye ait iki farklı akılı saat tanıtıldı. Galaxy Watch 5 ve Watch 5 Pro modelleri. Bu modellerin, genel olarak teknik özellik tarafında serinin önceki modelleri ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat tasarım olarak Watch 4 serisinde ve serinin önceki modellerinde karşımıza çıkan ‘Classic’ adı verilen çarklı tasarımın, Watch 5 serisi ile kullanıcılara veda ettiğini söyleyebiliriz. Watch 4 serisinde çoğu kullanıcının pil konusunda yaşadığı sorunlar bulunuyordu.

Samsung ise Watch 5 serisi ile beraber bu sorunun üstesinden geleceğini iddia etmişti. Watch 5 Pro modelinde her ne kadar yüksek pil kapasitesi karşımıza çıksa da serinin iki modelinde de hemen hemen 2 günlük bir pil ömrü karşımıza çıkmaya devam etti. İddialara göre bu yıl Ağustos ayında tanıtılması beklenen Galaxy Watch 6 serisinde en son Galaxy Watch 4 serisinde ‘Classic’ ismi ile gördüğümüz modellerde karşımıza çıkan çarklı tasarım geri gelecek. Aynı zamanda söz konusu seriye ait tanıtılacak olan iki modelin de pil kapasiteleri ortaya çıktı. Yıllardır serinin önceki modellerinin pil kapasitelerinin çok da başarılı olmadığını biliyoruz. Fakat Samsung pil sorununa bir son verecek. 

Samsung Galaxy Watch 6 Modelinin Pili Bitmeyecek!

Çeşitli sertifika listelerine göre Samsung Galaxy Watch 6 40mm, 300mAh batarya ile gelirken, 44 mm modeli 425 mAh batarya ile gelecek. Karşılaştırıldığında, Galaxy Watch 5 serisi pil kapasitesi 40 mm model için 284 mAh ve 44 mm model için 410 mAh idi. Galaxy Watch 4 serisi, 40 mm model için 247 mAh ve 44 mm model için 361 mAh ile daha da küçük bir kapasiteye sahiptir.

Samsung Galaxy Watch 6

Samsung Galaxy Watch 6 Classic’in, Galaxy Watch 6’nın 44 mm versiyonuyla aynı 425 mAh pile sahip olması bekleniyor. Bu, 361 mAh pil kapasitesine sahip Galaxy Watch 4 Classic üzerinde bir gelişmedir. Galaxy Watch 5 Pro’nun 590 mAh gibi muazzam bir pil yedeğine sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Galaxy Watch 6 40mm ve 44mm modellerinin hem yalnızca WiFi hem de LTE+ WiFi sürümleri FCC sertifikalıdır. Bu cihazlar, 25 W hızlı kablolu şarjı ve 10 W kablosuz şarjı destekler.

İlgili Haberler

>> GTA 6 Ne Zaman Çıkacak: Yeni Sızıntılar Gündemde!