Samsung Galaxy Z Fold 4 S Pen Konusunda Hayal Kırıklığına Uğrattı!

Galaxy Z Fold 4

Samsung Galaxy Z Fold 4 modelinin S Pen yuvasına sahip olacağına dair sızıntılar mevcuttu. Daha sonrasında ise yeni ayrıntılar ortaya çıktı. İşte detaylar.

Son zamanlarda katlanabilir modellere olan ilgi bir hayli artmakta. Yalnızca katlanabilir değil, uzayabilir, sarılabilir, bükülebilir vb. her türlü farklı tasarımlara insanlar ilgi duymaya başladı. Bazıları bu durumu, insanların artık hep aynı tasarıma sahip telefonları görmekten sıkıldığı için olarak yorumlasa da, bazıları ise büyüyen telefon ekranlarına bir çözüm için böyle bir teknoloji ihtiyacı olduğunu iddia ediyorlar. Özellikle büyük ekran hazzını yaşamak isteyen fakat daha küçük bir tasarım arayanlar için bu tarz tasarımlar tercih ediliyor.

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Galaxy Z Fold 3 modeli bir hayli ilgi görmüştü. Söz konusu modelin tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden biri, katlanır ekranının yanı sıra S Pen desteği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor olması idi. Fakat Samsung Note serisinde kullanılan S Pen‘in, Z Fold serisinde çalışmadığını belirtelim. Çünkü söz konusu model, katlanabilir bir ekrana sahip olduğu için, son derece hassas bir yapıya sahip. Henüz tanıtılmasına aylar olan Z Fold 4 modeli hakkında bazı bilgiler edindik. İşte ayrıntılar.

 Samsung Galaxy Z Fold 4 S-Pen Konusunda Hayal Kırıklığına Uğrattı!

Galaxy Z Fold 4

Geçtiğimiz günlerde yeni modelin S Pen yuvasına sahip olacağına dair kanıtlar mevcuttu. Fakat Samsung tarafında bu işler biraz daha fazla maliyetli olacağı ve katlanabilir telefonlar beklenenden biraz daha kalın olduğu için yerleşik bir S Pen zor gibi görünüyordu.

Sonunda ünlü sızıntıcı yeni modelin yerleşik bir S Pen yuvası ile gelmeyeceğini doğruladı. İddialara göre Samsung Galaxy Z Fold 4, piyasadaki diğer katlanabilir telefonlara göre biraz daha ince olmayı hedefleyecek. Bu da S Pen yuvası içermeyeceği anlamına geliyor. Biraz daha küçük ve ince bir tasarım ile karşımıza çıkacak model S Pen desteğine sahip olacak. Fakat yerleşik bir S Pen yuvasına sahip olmayacak.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy M53 108 MP Ana Kamera İle Geliyor!

>> Samsung Galaxy Z Fold 4 İçin İlk Adımlar Atıldı: Piyasayı Sallamaya Geliyor!