Samsung Galaxy Z Fold 4 Tanıtıma Günler Kala Sızdırıldı!

Katlanabilir Samsung cihazları

Samsung Galaxy Z Fold 4 modeli, tanıtımına günler kala tasarım detayları ve teknik özellikleri ile sızdırıldı. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Farklı telefon tasarımlarının karşımıza çıktığı bu yıllarda, özellikle katlanır modeller tercih edilen cihazlar arasında yer alıyor. Samsung’un ise bu konuda öncü olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü piyasaya sürdüğü Z Flip Ve Z Fold serileri, en çok tercih edilen katlanır ekranlı akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Z Flip ve Fold 3 serisinin halefi olarak tanıtılacak Z Fold 4 ve Z Flip serileri hakkında bazı ayrıntılar ortaya çıkmıştı. Hem tasarım anlamında hem de teknik özellik anlamında yeni özellikler ile karşımıza çıkacak olan modellerin yakın tarihte tanıtılacağı iddia ediliyor. Samsung’un bu yıla kadar piyasaya sürdüğü katlanır akıllı telefon modellerinde, kullanıcıların en çok yakındığı konu, kat izi sorunuydu. Fakat Samsung’un bu konuda önemli çalışmalarının olduğu da biliniyordu.

Samsung Galaxy Z Fold 4 Tanıtıma Günler Kala Sızdırıldı!

Kat izi sorununa çözüm bulduğu iddia edilen modelin, kamerası hakkında da yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Uzun süredir söz konusu modelin Galaxy S22 Ultra modeli ile aynı kamera kurulumuna sahip olacağı iddia ediliyordu. Ayrıca teknik özellik tarafında da birebir aynı kamera özellikleri geleceği düşünülüyordu. Fakat sızıntılar, Z Fold 4 modelinin kamerasının, S22 Ultra’ya benzemeyeceği yönünde. Bununla beraber söz konusu modelin tüm teknik özellikleri ortaya çıkmış durumda.

Z Fold 4

İddialar göre söz konusu modelin dış ekranı 6.2 inç boyutunda olacak. Bununla beraber bu ekranın da 120 Hz tazeleme oranına sahip olacağı biliniyor. Katlanan ekranı açtığımızda karşımıza 7.6 inçlik büyük bir panel çıkıyor. Bu ekran da 120 Hz tazeleme oranına sahip. Ortaya çıkan belgelere göre yeni modelin 512 GB dahili depolama alanına sahip olacağı da biliniyor. Fakat diğer depolama ve RAM seçenekleri hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor.

10 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleşecek olan Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold 4, Z Flip 4 modellerinin tanıtılması bekleniyor. Bununla beraber giyilebilir teknoloji tarafında karşımıza çıkan Galaxy Watch 5 serisi de tanıtılacak.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy A23 5G Devasa Pili İle Piyasaya Sürüldü!