Samsung Yeni Kredi Kartı Teknolojisi Büyük Bir Güvenlik Sağlayacak

Samsung yeni kredi kartı

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Samsung yeni kredi kartı teknolojisi ile birlikte büyük bir güven ortamı oluşturmak istiyor. Sistemin kullanıcıları hırsızlara karşı büyük oranda koruyacağı tahmin ediliyor.

.

Küresel çapta en beğenilen markalar içerisinde yer alan Samsung bazı değişikliklere yer veriyor. Bu değişiklikler ile birlikte güvenliğin üst seviyelere geleceğini söyleyebiliriz. Dolandırıcılık ve hırsızlık olaylarından kullanıcıları korumak isteyen şirket yeni bir kredi kartı sistemi geliştiriyor.

Bu sistem biyometrik güvenlik detayları barındırıyor. Şirketin geliştirdiği sistemin kredi kartına hem parmak izi okuma sensörü hem de güvenlik işlemcisi aktarması önemli bir detay. Samsung tarafından tasarlanan sisteme baktığımızda bilgiler cihaza gitmeden tanımlama yapıldığı görülüyor.

Samsung yeni kredi kartı birçok özelliğe sahip

Güney Koreli teknoloji devi bütün güvenlik ayrıntılarını kredi kartı içerisinde tutuyor. Yani dolandırıcıların ve hırsızların bu bilgilere ulaşması engelleniyor. Böylece kredi kartlarında güvenlik çok daha üst seviyeye çıkabiliyor.

Samsung yeni kredi kartı

Şirketin üst düzey yöneticileri tarafından yapılan açıklamalarda bu sistemin öncelikli olarak ödeme sağlayıcılar için ortaya atıldığı ifade ediliyor. Fakat bazı durumlarda öğrenci kartı gibi basit kartlar veya üst düzey güvenlik gerektiren giriş kartlarında yine bu sistem tercih edilebiliyor.

Samsung büyük güvenlik sağlayacak

Teknoloji devi bu yeni sistem ile büyük güvenlik sağlamayı hedefliyor. Aynı zamanda şifre kullanımı olmadan bu kartlar kullanılabiliyor. Temassız olma özelliği nedeniyle çok büyük bir avantaj yarattığını söyleyebiliriz. Pandemi süreci ile birlikte temassız olma özelliği büyük öneme sahip oldu.

Kartın sunduğu en büyük avantajlardan bir diğeri ise parmak izi okuması olmadan sistemin çalışmaması. Yani kartın çalınması durumunda parmak izi okuması olmadan verileriniz ele geçirilemiyor. Bu sayede çok daha güvenli bir kredi kartı kullanımı sağlanıyor. Ne yazık ki bazı kullanıcılar kredi kartının çalınmasından sonra verilerinin ele geçirilmesi nedeniyle zor durumda kalmıştı. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy S22 Ultra Yeni Görseller İle Gündemde: Note Serisi Geri Dönüyor!

>> Samsung Galaxy S22 Serisi Fiyatı İle Hayal Kırıklığı Yarattı!

. . . . .