Samsung Galaxy S22 Serisi Fiyatı İle Hayal Kırıklığı Yarattı!

En Güçlü 5 Telefon

Samsung Galaxy S22 serisi, ortaya çıkan fiyatı ile hayal kırıklığına uğrattı. İşte yeni modeller hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung’un amiral gemisi S serisinin bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Özellikle en son piyasaya sürülen amiral gemisi S21 serisinin Snapdragon 888 işlemciye sahip olması, söz konusu modellerin tercih edilmesinde en büyük etken oldu. Çünkü halihazırda en güçlü Android işlemcisinin Snapdragon 888 ve 888 Plus yonga setleri olduğunu söyleyebiliriz. Yakında tanıtılacak olan Galaxy S22 serisi hakkında birçok bilgi bugüne kadar paylaşmıştık. Bugün serinin tanıtım tarihinin gecikebileceğine dair sızıntılar ortaya çıkmıştı. Sonunda söz konusu serinin seri üretime geçtiğine dair yeni ayrıntılar sızdırıldı. Bununla beraber yeni modellerin fiyatları hakkında ortaya atılan iddialar mevcut. Serinin tanıtımına haftalar kala kullanıcıları hayal kırıklığına uğratan bir fiyat sızıntısı gerçekleşti. İşte tüm detaylar.

Samsung Galaxy S22 Serisi Fiyatı İle Hayal Kırıklığı Yarattı!

Galaxy S22

Samsung’un söz konusu amiral gemisi serisinin fiyatları, genellikle geçtiğimiz yıla kıyasla hemen hemen aynı fiyat kalibresine sahip. Ortaya çıkan detayları incelediğimizde Samsung Galaxy S22 serisi modellerinin serinin önceki modellerinden 100 dolar daha pahalı olduğu ortaya çıktı. Bu da demek oluyor ki ülkemizde satışa sunulduğu takdirde çok daha pahalı olacaktır.

Fiyatının bu kadar yüksek olmasının temel sebebi çip sıkıntılarından dolayı olabilir. Fakat genel olarak yeni teknolojilerin kullanıcıların karşısına çıkıyor olması da fiyatları önemli derecede etkileyebilir. Ortaya çıkan tabloyu incelediğimizde serinin önceki modeli Galaxy S21’in, 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahip versiyonu geçtiğimiz yıl 800 dolardan satışa sunulurken, bu yıl karşımıza çıkacak olan Galaxy S22 modelinin 900 dolardan satışa sunulduğu görülüyor. Ülkemizde satışa sunulduğu takdirde geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Galaxy S21 modelinden en az 2000 TL daha pahalı olacağını söyleyebiliriz. Tabii ki bu fiyat bayi karları ve dolar kuruna bağlı olarak değişim gösterebilir.

Samsung tarafından önümüzdeki haftalarda gerçekleştirilecek olan Unapacked etkinliğinde tanıtılması beklenen Galaxy S22 serisi hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> Terminator’ün Yaratıcısı, İnsanlığı Neyin Yok Edebileceğini Söyledi!