Twitter Türkiye’de Emoji İle Tepki Verme Özelliğini Deniyor: Hangi Emojiler Kullanılacak

Twitter Türkiye'de emoji

Twitter Türkiye’de emoji ile tepki verme özelliğini denemek için çalışmalara başladı. Bu özellik sayesinde sosyal medya devi için yeni bir sayfa açılacak. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

.

Dünyanın en büyük sosyal medya siteleri içerisinde yer alan Twitter kendisini sürekli olarak yenilemeye çalışıyor. Geçen yıldan beri şirketin buna büyük bir ağırlık verdiği görülüyor. Ancak öncesinde yeniliklere biraz daha kapalıydı diyebiliriz. Şirket hikayeler özelliği ile başladığı değişime bugünlerde emoji ile tepki verme noktasına kadar geldi.

Twitter platformu normal şartlarda emoji üzerinden tepki verilmesini desteklemiyordu. Şimdi ise bu kararından dönmüş gibi görünüyor. Gönderilen bir mesaja çeşitli tepki emojileri vermek artık mümkün olacak. Üstelik bu özellik ilk olarak Türkiye’de deneniyor

Twitter Türkiye’de emoji ile tepki denemeleri yapıyor

Ortaya çıkan son detaylara göre bir paylaşıma tepki göstermek için 5 farklı emoji kullanılabilecek. Böylece akış sayfalarında karşılaşılan bir tweet beklenen birçok tepkiyi alabilecek. Elbette isteyenler sadece like atarak yoluna devam edebilecek. Twitter bu konuda herhangi bir müdahalede bulunmuyor.

Twitter Türkiye'de emoji

Muhtemelen şu an hangi emojilerin geldiğini merak ediyorsunuz. Kullanılabilecek emojiler arasında gülme, gözyaşı, alkışlama, beğenme ve düşünceli tutum yer alıyor. Burada önemli bir detay daha ortaya çıktı. Twitter olumsuz bir emoji ile tepki verilmesine izin vermeyecek. Böylece kullanıcıların endişelenmesi önlenmek isteniyor.

Tüm platformlara bu özellik gelecek

Yapılan açıklamalara ve devam eden çalışmalara bakılırsa bu özellik tüm işletim sistemlerine geliyor. Android, web sürüm ve iOS platformunda bu özelliği kullanmak mümkün olacak. Şirketin geri dönüşler ile birlikte bu özelliği biraz daha geliştirmesi bekleniyor. Böylece tüm dünyada kullanılabilir hale gelecek.

Twitter eğer bu şekilde devam ederse kullanıcıların takdirini büyük ölçüde kazanacak gibi görünüyor. Fazla değişiklik yapmaması ile eleştirilen şirket bugünlerde tatmin edici özellikler sunmaya devam ediyor. Bu özellik muhtemelen kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılara ulaşacak. Peki siz Twitter emoji ile tepki verme özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Twitter, Daha Da Güvenli Olacak: Twitter Safety Mode Duyuruldu

>> Twitter Mavi Tik almak artık mümkün: İşte izlemeniz gereken adımlar


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here