Kripto Para Ekran Kartı Sahipleri Düşük Fiyata Kartlarını Elden Çıkarıyor

Ekran kartlarının çalışma prensipleri

Çin’de yaşanan ekran kartı ile kripto para madenciliği rüzgarı sona mı eriyor? Özellikle Çin’de ortaya çıkan çok sayıda ucuz ikinci el ekran kartı bu konuda bir ipucu.

.

Kripto para madenciliği için yaşanan yoğun talebin sonuna gelmiş olma ihtimalimiz var. Kısacası ülkedeki ikinci el ekran kartı satışındaki artış bu konuda bir ipucu sağlıyor. Tabii ki henüz konuşmak için erken olsa da Tayvanlı bilgisayar meraklıları bu düşüncede. Özetle bu meraklı kullanıcılar gördü ki Çin’de talebi aşacak miktarda ikinci el ekran kartı satışı yaşanıyor. Tahminler de tabii ki bu kartların bitcoin ve ethereum madenlerinin derinliklerinden geldiği yönünde. Sonuçta bu durum artık bazı üreticilerin kripto para madenciliğine değmediği düşüncesinde olduğunu gösteriyor.

Tayvanlı popüler bir duyuru panosuna gönderilen bir madencilik grubunun ekran görüntüsü bunu destekliyor. Görüntüye göre Çin’deki madenciler çok sayıda Nvidia ve AMD kartlarını satmaya çalışıyor. Üstelik satışta olan kartların geniş yelpazesi de dikkat çekici. Kısacası RTX 30 serisi ve Radeon 6000 serisinden ucuz ekran kartlarına kadar uzanan bir yelpaze mevcut. Hatta beklediğimizin aksine bu kartlar gayet makul fiyatlarla alıcı bekliyor. Normalde 3120 Hong Kong dolarına mal olacağı düşünülen RTX 3070, bundan daha ucuza satılıyor. Bunun yaklaşık 3.500 lira civarına denk geldiğini de söyleyelim.

Jon Peddie Research ekran kartı pazarı içinde kripto amacıyla gerçekleşen satışın 2021 ilk çeyreği itibariyle payını açıkladı

Ucuza satılan bir kripto para emeklisi ekran kartı almanın riskleri var

Kulağa sudan ucuz gelen bu ekran kartlarının kripto para madenciliği için kullanılması riskleri de beraberinde getiriyor. Muhtemelen bu kartlar daha önceki hayatlarında 7 gün 24 saat tam güç çalıştılar. Üstelik yüksek sıcaklar da eklenince bu kartların ne kadar daha çalışacağını bilmek tam bir piyango.

Sözün özü görünüşe göre artık Çin’de kripto para üretimindeki kârlılıkta düşüş yaşanıyor. Ülke şu anda dünyanın en yüksek hash oranına sahip. Bunun anlamı, diğer ülkelerin tamamından daha fazla üretimin burada gerçekleştiği. Ne var ki Çin’in yetkili kurumları madencilik üzerinde ciddi bir baskı kurdu. Bu yüzden madencilikle uğraşanların bu işten uzaklaşmasını anlamak mümkün.

ASRock firmasının daha önceki açıklamaları ve ethereum’un madenciliğe son verecek olması da buna yardımcı olmuyor. Lakin yine de bizi güzel günlerin beklediğini söylemek oldukça güç. Ethereum ve bitcoin’in değerlerinin düşmesi bile hala kripto paraya olan büyük heyecanı azaltmaya yetmedi. Sonuçta basitçe kripto para hala hayatımızda ve bu konuda çok sayıda gelişmeyi sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.

Diğer haberler:

>> ETH XRP ve ADA Fiyat Tahminleri: Başarılı Analist Piyasayı Değerlendirdi

>> 150 Bin TL Altında Otomobil Almak İsteyenler Buraya: İşte En Ucuz 3 Otomobil

 

. . . . .