Witcher 3 Yeni Nesil için Modculara Güveniyor: Benim Modcum İşini Bilir

CD Projekt Red Yeni Nesil konsollara gelecek Witcher 3 için iddiaları doğruladı
Google News Abone Ol

CD Projekt Red, Witcher 3 oyununun yeni nesil uyarlaması için mod yapımcılarından destek alacak. Sonuçta oyun üzerinde hakim olan modcular oyunu parlatmada firmaya yardım edecek.

Yeni kapattığımız neslin ikon oyunlarından Witcher 3 yeni nesle geliyor. Oyun yepyeni haliyle PlayStation 5 ve Xbox Series X ve S’e gelecek. Üstelik bu gençlik aşısı bilgisayar oyuncularına ücretsiz bir güncelleme olarak geliyor. Yapımcı firma CD Projekt Red 2015 yapımı oyununu parlatmak için bunu halihazırda yapan modculardan yardım alacak.

Oyunun dokularını geliştirmek konusunda çalışmalar yapan bir mod yapımcısı topluluğun dikkatini çeken bir davranış sergiledi. “The Witcher 3 HD Reworked” isimli mod hakkında görüş bildirmeyi reddetti. Yorumlar, mod yapımcısı ile CD Projekt Red arasındaki potansiyel bir gizlilik sözleşmesine dikkat çekti. Oyuncuların sıklıkla tercih ettiği bu mod için “muhtemelen oyunun resmi güncellemesine dahil olacak” yorumu vardı. Sonuç olarak, oyun dünyasının gözleri bu yorumlar üzerine yapımcı firma CD Projekt Red’e döndü.

CD Projekt Red Yeni Nesil konsollara gelecek Witcher 3 için iddiaları doğruladı

CD Projekt Red, yaptığı açıklamada iddia konusu olan işbirliğini doğruladı. Firma açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“The Witcher 3, Xbox Series X ve S ile birlikte PlayStation 5 ve PC için yeni nesle uyarlama çalışmalarımız sürüyor. Kendi ekibimizin çabalarının yanında 2015 yapımı oyun için mod hazırlayan kişilerle de görüşmelerimiz var.”

Lakin bununla birlikte CD Projekt Red mod geliştiricilerinin konuşmasına engel bir anlaşma olmadığını söyledi. Ne var ki bu anlaşmanın olmaması mod yapımcılarına bir ödeme yapılıp yapılmadığı fikrini yürütmemizi engelliyor. Eğer bir sözleşme imzalanmış olsaydı kesin olarak mod yapımcılarının bundan bir kazancı olduğunu düşünebilirdik.

Yaklaşık 6 yıldır hayatımızda olan oyun mod severlerin gözde oyunları arasında. Kısacası oyun için çok sayıda mod ve geliştirme çalışması gönüllü olarak sürüyor. Üstelik sadece grafik gelişmeleri değil oyuna birçok özellik ekleyen modlar da var. Sonuç olarak oyunun yeni nesle gelecek versiyonunda sadece grafik modlarından mı yardım alınacak yoksa topluluk ve firma arasındaki işbirliği daha da ileri mi taşınacak bunu bize zaman gösterecek.

Diğer haberler:

>> OPPO Enco Air Kablosuz Kulaklık Türkiye’de Satışta! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

>> Intel Oyun Ekran Kartı Artık Çok Yakında: Üçüncü Oyuncuya Yer Açın


CEVAP VER