Türk şirketi CBOT Dünyaya Yapay Zeka İhraç Ediyor

Türk şirketi CBOT Dünyaya Yapay Zeka İhraç Ediyor

CBOT

Türk şirketi olan CBOT dünyaya yapay zeka ihraç etmeye başladı. CBOT’un bu başarısı hakkındaki tüm detaylar burada.

Türkiye’nin diyalog bazlı yapay zeka çözümlerinde lider şirketi CBOT, yapay zeka ihracatı ve ülkemizde hayata geçirdiği kapsamlı projelerle 2 yılda Türkiye ekonomisine 250 Milyon TL katkıda bulundu.

CBOT’un yerli ve milli yapay zeka teknolojisiyle Türkiye’de imza attığı 10 dev proje

Türkiye’nin bugüne kadar en çok soru yanıtlayan sanal asistanı: EBA Asistan

CBOT’un pandemi sürecinde Milli Eğitim Bakanlığı ile hayata geçirdiği EBA Asistan, Türkiye’nin bugüne kadar en geniş kitle tarafından kullanılan ve en fazla sayıda soruyu yanıtlayan sanal asistanı olma özelliğini taşıyor. Sadece 5 haftada yanıtladığı 10 milyon soru sayısıyla bir rekora imza atan EBA Asistan, Türkiye’nin uzaktan eğitim sistemi EBA hakkındaki kullanıcı sorularını yanıtlıyor.

CBOT’un yapay zeka teknolojisi ile geliştirilen Asistan gelişmiş NLP altyapısı sayesinde gelen soruları rahatlıkla anlıyor ve öğrencilere, velilere, öğretmenlere en doğru yanıtları sunuyor.

EBA Asistan, 18 milyondan fazla öğrenci, onların velileri ve 1 milyondan fazla öğretmenin sistemden en.etkin şekilde faydalanmalarını sağlıyor. EBA Asistan’a EBA’nın resmi web sitesi www.eba.gov.tr üzerinden ulaşılabiliyor.

Garanti BBVA’nın UGI’si CBOT’un teknolojisiyle her gün kendini daha da geliştiriyor!

Garanti BBVA’in CBOT ile işbirliği UGI’yi çok daha akıllı hale getiriyor ve günlük doğal ifadeler içeren cümleleri anlayıp doğru yanıtı vermesini sağlıyor.

UGI’nin böyle bir deneyim yaşatabilmesini sağlayan faktör ise şüphesiz ki CBOT’un.doğal dil işleme altyapısı ve bankacılık alanındaki derin uzmanlığı.

CBOT

UGI, Garanti BBVA Mobil ve bankanın kurumsal WhatsApp hesabı üzerinden hizmet veriyor.

Türkiye’nin ilk yapay zeka tabanlı bankacılık asistanı Maxi, CBOT imzası taşıyor

Türkiye İş Bankası ve CBOT 2017 yılında Türkiye’nin ilk yapay zeka tabanlı bankacılık chatbotunu hayata geçirdi. Yapay zeka teknolojileri ile geliştirilen ve bankanın web sitesi üzerinden müşteriler ile tanışmaya.başlayan bu asistan zamanla müşterinin olduğu her kanalda hizmet vermeye başladı.

Şimdi, Maxi İş Bankası müşterilerinin, çok geniş bir alandaki bankacılık sorularını anında yanıtlıyor ve bankanın web sitesi, yanı sıra WhatsApp, Facebook Messenger, Google Asistan üzerinden hizmet veriyor.

INGo, Türkiye’de diyalogsal bankacılık deneyiminin öncülerinden!

Global finans devi ING’nin birçok kanaldan müşteri sorularını yanıtlayan ve işlemlerini gerçekleştiren Akıllı Bankacılık Robotu INGo, CBOT’un NLP teknolojisi kullanılarak geliştirildi. INGo müşterilere bütünsel bir yaklaşımla geniş bir alanda hizmet veriyor.

INGo, kredi taksitlerinizi hesaplayabiliyor. Güncel mevduat faiz oranlarını söyleyebiliyor veya döviz hesaplamalarınızı yapabiliyor.

ING müşterisi olan veya olmayan her kullanıcının INGo’ya bankanın.web sitesi, ING İnternet Şubesi veya ING Mobil üzerinden ulaşması mümkün.

CBOT’un NLP teknolojisi INGo dışında, ING’nin çalışanlarına yönelik chatbotları için de teknolojik altyapı sağlıyor.

AHE Asistan’la bireysel emeklilik herkes için daha basit, daha anlaşılır

CBOT’un Anadolu Hayat Emeklilik için NLP (doğal dil işleme) ve makine öğrenmesi teknolojileri ile geliştirdiği AHE Asistan, bireysel emeklilik ve hayat sigortası ürünleri ile ilgili müşteri sorgularını ihtiyaç duyulan anda, diyalog bazlı bir deneyim sunarak, anında yanıtlıyor.

Anadolu Hayat Emeklilik müşterileri dışındaki kullanıcılar da bireysel emeklilik ve hayat sigortası konularına ilişkin geniş bir içeriğe AHE Asistan ile sohbet ederek erişebiliyorlar. AHE Asistan, Anadolu Hayat Emeklilik’in web sitesinde ve mobil uygulaması Mobil Şube’de hizmet veriyor.

QNB Finansbank’ın “Anında Destek” chatbotu CBOT’un yapay zekasıyla çok güçlü

CBOT’un QNB Finansbank için geliştirdiği “Anında Destek” chatbotu ile kullanıcılar kredi ihtiyaçları ve mevduatları için hesaplamalar, döviz hesaplamaları, kredi kartı borç ödemesi gibi işlemler yapabiliyor.

Anında Destek ile müşteriler mobil uygulama içinde sordukları spesifik bir sorunun cevabına saniyeler içinde yazışarak ulaşabiliyor. QNB Finansbank, müşterilerine doğrudan, doğal ve kesintisiz bir dijital deneyim sunuyor.

Anında Destek, bankanın mobil uygulaması Cep Şubesi’nde, şifre ile girilen alanda bulunduğu için sadece bankanın müşterilerine hizmet veriyor.

Genç banka Fibabanka CBOT tarafından geliştirilen Fi’bot ile müşterilerine birçok kanaldan diyalogsal bir deneyim sunuyor

CBOT tarafından NLP (doğal dil işleme) ve makine öğrenmesi teknolojileri ile geliştirilen Fi’bot müşterilere.kredi ve mevduat hesaplamaları, para birimi dönüştürme işlemleri, ücret ve komisyonlar, şube yerleri.ve kampanya teklifleri gibi perakende bankacılığın neredeyse her konusunu kapsayan geniş bir alanda hizmet veriyor.

CBOT, Fi’bot’un bu geniş kapsamdaki bilgileri sürekli güncel tutmasını web tarama özelliği ile sağlıyor, böylece banka ekiplerine ek bir iş yükü yaratmadan müşterilere verilen bilgiler sürekli güncel tutuluyor.

Fibabanka, Fi’bot’un, web sitesi, Facebook Messenger ve Google Asistan üzerinden sunduğu, doğrudan, doğal ve kesintisiz etkileşimle, müşterilerinin her yerde yanında yer alıyor.

CBOT’un geliştirdiği “n11 Destek” chatbotu müşteri sorularını %70’e varan bir oranda cevaplayabiliyor

Türkiye’nin lider pazar yerlerinden n11’in CBOT imzası taşıyan yapay zeka tabanlı chatbotu “n11 Destek” pandemi sürecinde yoğun şekilde kullanıldı.

CBOT tarafından geliştirilen sistemle, müşteriler önce chatbot ile yazışıyor, siparişler, ödeme bilgileri, kargo sorguları gibi konulardaki sorularına saniyeler içinde cevap alıyor. Herhangi bir konuda rehberlik.istediklerinde ise süreçler konusunda yönlendiriliyor. Canlı destek temsilcisine yönlendirilmek istediklerinde ise chatbot.bu isteği anlayıp görüşmeyi canlı desteğe hızla yönlendirebiliyor. n11 Destek kullanıcılara n11.com üzerinde yer alan arama alanı ve widget üzerinden yardımcı oluyor.

Türkiye’nin ilk yapay zeka tabanlı havayolu chatbotu: Pegasus Destek

Pegasus ve CBOT’un birlikte hayata geçirdiği, “Pegasus Destek” adlı akıllı.chatbot kullanıcıların bilet sorgulama, bilet değişimi, bileti açığa alma / iptal etme, uçuş arama, Bolbol Puan Programı’ndaki puanları sorgulama, programa eksik uçuş ekleme gibi konulardaki sorularına.WhatsApp üzerinden anında yanıt veriyor. Pegasus Destek ile yazışmak için Pegasus’un sayfasındaki “Bize Yazın” bölümüne.tıklamak yeterli, buradaki WhatsApp ikonu kullanıcıları direkt yazışma yapabilecekleri.alana yönlendiriyor. Pegasus Destek dünyada örneği çok az bulunan bir uygulama, Türkiye’nin ise ilk havacılık chatbotu.

Türkye’nin geniş bir kitle tarafından kullanılan ilk yapay zeka tabanlı insan kaynakları chatbotu: FObot

CBOT’un Ford için geliştirdiği yapay zeka tabanlı insan kaynakları asistanı “FObot”, 11.000’den fazla beyaz ve mavi yakalı çalışanın insan kaynakları uygulamaları hakkındaki sorularına anında yanıt veriyor.

İyi bir çalışan deneyimi sunmanın öneminden hareketle hayata geçirilen Asistan, çalışanların insan kaynakları bölümüne sordukları “bu yıl kaç gün iznim kaldı, salı öğleden sonra B blokta 2 saat için uygun toplantı odaları hangileri, hangi servisler Bostancı’dan geçiyor” gibi soruları için konuşur gibi yazdıkları mesajlarla yanıt aldıkları bir sistem. Ford çalışanları FObot’a kurumun intranetinden ve SAP üzerinden ulaşabiliyor.

İlgili Haberler

>> Yapay Zeka Tartışmaları Yine Alevlendi! İşte Nedeni

>> Rastgele Çizimlerden Gerçek İnsan Portreleri Yaratabilecek Yapay Zeka Algoritması Geliştirildi

>> Microsoft yapay zeka destekli COVID-19 araştırması için rekor bütçe ayırdı!


CEVAP VER